MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Piętnasta niedziela zwykła

Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?». Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?». On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego».

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

English Mass at Wilanow

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow. The Mass will be celebrated on Saturday July 20 at 5 pm in the Adoration Chapel. English Mass is held every 3rd Saturday of the Month at the Shine. Confession in English is also available before and during Mass.

Lipiec miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa

Święty Jan XXIII ogłosił w 1960 r. list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W ten sposób Ojciec Święty zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swych rozmyślań uczynili Krew Chrystusa.

XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” obchodzony będzie XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i tegoroczna „Akcja św. Krzysztofa”. Organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. W tym roku tydzień św. Krzysztofa potrwa od 21 do 28 lipca.

Wystawa „Droga do Wolności”

Instalację poświęconą pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski można oglądać w nowej lokalizacji przed Świątynią Opatrzności Bożej. „Droga do Wolności” została przygotowana przez zespół Mt 5 14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z MKiDN w ramach programu Niepodległa.