Rok:
Miesiąc:

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. Jego kanonizacji dokonał papież Franciszek 5 czerwca ubiegłego roku.
Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które znajdują się w Panteonie Wielkich Polaków. Korzystajmy z tego dobrodziejstwa.

Litania do błogosławionych Franciszka i Hiacynty

Papież Jan Paweł II beatyfikował Hiacyntę i Franciszka Merto 13 maja 2000 r. w Fatimie.
Dziś, 13 maja 2017 r., w tym samym miejscu uroczystej kanonizacji dzieci fatimskich dokona papież Franciszek.

Holy Mass in English

The Holy Mass in English will be celebrated on Sunday 14th of May at 13.30 pm in the Pantheon of the Great Poles.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii, którą obchodzić będziemy 16 maja.
Relikwie Świętego zostały umieszczone w Panteonie Wielkich Polaków 2 czerwca 2013 r. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

Wieczór modlitwy wstawienniczej

„Odnów nas Boże i daj nam zbawienie” (Ps 80)
Eucharystia, uwielbienie, modlitwa wstawiennicza, adoracja, Słowo Boże.
Świątynia Opatrzności Bożej, sobota (13 maja) godz. 18.00.

Pierwszy Europejski Festiwal Schumana

„Pierwszy Europejski Festiwal Schumana”, poświęcony osobie i myśli Sługi Bożego Roberta Schumana, jednego z ojców założycieli wspólnoty narodów Europy po II wojnie światowej, odbędzie się w sobotę, 13 maja, na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie.

Nowenna ku czci Matki Bożej Fatimskiej

Panie, Boże Wszechmogący, przez wzgląd na Syna Twojego Jednorodzonego, który swoim życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem, odkupił nas dla wiecznego zbawienia, błagamy Ciebie, udziel nam łaski abyśmy rozważając tajemnice Różańca Świętego, Błogosławionej Dziewicy Maryi, umieli godnie naśladować to co one zawierają, a otrzymali to co one obiecują.

AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – List do Galatów

W Liście do Galatów św. Paweł, w sposób niespotykany w żadnym innym z jego pism, podaje informacje historyczne o swoim życiu przed nawróceniem i w latach następujących po nim. Zdradza swój charakter i ukazuje swój temperament. Pod względem wyłożonej nauki zajmuje się w liście zagadnieniem centralnym i istotnym swojej doktryny, mianowicie kwestią usprawiedliwienia przez wiarę w Chrystusa.

Pielgrzymka rowerowa z okazji 3. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

W sobotę, 29 kwietnia, uczestnicy rowerowej pielgrzymki zostali przyjęci przez ks. prałata Tadeusza Aleksandrowicza, proboszcza Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie, który dla pielgrzymów odprawił Mszę św. Następnego dnia o godz. 6.00 kolarze wyruszyli do Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie.

Dialog o Bożej Opatrzności, czyli księga Boskiej nauki

Dzisiaj obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktor Kościoła, Patronki Europy. Święta Katarzyna jest autorką „Dialogu o Bożej Opatrzności”, który, nie potrafiąc pisać, podyktowała w mistycznym natchnieniu. Kanonizowana została przez papieża Piusa II 14 kwietnia 1461 r. Paweł VI ogłosił ją Doktorem Kościoła, a Jan Paweł II współpatronką Europy.

Pielgrzymka motocyklowa

Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na pielgrzymkę motocyklową, którą 29 kwietnia rozpoczniemy sezon 2017.
Warszawa » Święta Lipka » Warszawa

Nasza Parafianka w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biblijnej

Bardzo się cieszymy, że nasze młode pokolenie dobrze się zapowiada. Nasza parafianka Ania Popończyk w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” AD2017 zajęła 9 miejsce w finale, do którego zakwalifikowało się 26 osób. W sumie w konkursie uczestniczyło 530 uczniów klas I-III LO i innych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 28 kwietnia

„Pan światłem i zbawieniem moim” (Ps 27, 1a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Jutro, jak w każdy wtorek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione relikwie.

„Być dobrym jak chleb”, list Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia

Obecny rok poświęcony jest osobie św. Brata Alberta, szczególnego patrona i świadka miłosierdzia. Jego życie, a zwłaszcza życiowa dewiza: „być dobrym jak chleb”, stanowi dla nas inspirujący przykład urzeczywistniania w praktyce miłosierdzia. W myśl tegorocznego hasła programu duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, chcemy jeszcze bardziej zaangażować się w apostolat miłosierdzia.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 21 |