Rok:
Miesiąc:

2. niedziela zwykła

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Niedziela Chrztu Pańskiego

A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie».

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Koncert kolęd w wykonaniu Poznańskich Słowików

Urząd Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów i parafia Opatrzności Bożej zapraszają na koncert kolędowy w wykonaniu Poznańskich Słowików – Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej.
Świątynia Opatrzności Bożej, 6 stycznia, godz. 17.30. Wstęp wolny

Uroczystość Objawienia Pańskiego

A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, postępowała przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

2. niedziela po Narodzeniu Pańskim

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało.
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli.

Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne

Pokój jest dobrem cennym, przedmiotem naszej nadziei, do którego dąży cała ludzkość. Nadzieja na pokój to postawa ludzka, która zawiera napięcie egzystencjalne, ze względu na które nawet niekiedy uciążliwą teraźniejszość „można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi”.

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Gdy mędrcy się oddalili, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał dziecięcia, aby Je zgładzić».
On wstał, wziął w nocy dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 61 |