Rok:
Miesiąc:

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

English Mass at Wilanow

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow. The Mass will be celebrated on Saturday August 17 at 5 pm in the Adoration Chapel. English Mass is held every 3rd Saturday of the Month at the Shine. Confession in English is also available before and during Mass.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie swojej służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię, a Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, co się Go boją.

Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

Ojciec Maksymilian Kolbe, więzień obozowy, upomniał się w obozie śmierci o prawo do życia niewinnego człowieka – jednego z milionów. Upomniał się o prawo do życia, wyrażając gotowość pójścia na śmierć w jego zastępstwie, ponieważ tamten był ojcem rodziny i jego życie potrzebne było najbliższym. Ojciec Maksymilian Maria Kolbe potwierdził w ten sposób prawo Stwórcy do życia niewinnego człowieka, dał świadectwo Chrystusowi i miłości.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

XIX niedziela zwykła

Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo.
Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę. Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

Dzisiaj obchodzimy wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, którego beatyfikacji dokonał papież Jan Paweł II 13 czerwca 1999 r. Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej.

Święto Przemienienia Pańskiego

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dokonać w Jerozolimie.

Plecaki „siedemnastek” ciężkie od intencji

– Pielgrzymka jest symbolem naszego życia, które ma początek i koniec. Dlatego musimy pytać siebie, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy – mówił w Świątyni Opatrzności Bożej kard. Kazimierz Nycz do uczestników Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup „17”.

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbego

Dzisiaj rozpoczyna się nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 14 sierpnia.
Święty Maksymilianie, który przez całe swoje życie aż do heroicznej śmierci przeszedłeś z Niepokalaną, dopomóż i nam szczęśliwie przejść do wieczności pod opieką Matki Niepokalanej.

XVIII niedziela zwykła

Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia».

Powstanie Warszawskie. Msza św. za poległych

1 sierpnia w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za poległych.
Jest tylko jedna prawda / Bez kłamstw wykrętnych, bez cienia: / Prawda walczącej Warszawy, / Prawda ludzkiego sumienia.

SURSUM CORDA – W górę serca! Stefan Wyszyński i Powstanie Warszawskie

Mało kto wie, że ks. Stefan Wyszyński miał swój udział w Powstaniu Warszawskim. Gdy 1 sierpnia 1944 r. wybuchło powstanie znajdował się w Laskach. Wspierał żołnierzy walczących w kampinoskich oddziałach pełniąc funkcję kapelana AK okręgu wojskowego Żoliborz-Kampinos. Działał pod pseudonimem Radwan III.

Nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 7 sierpnia.
Błogosławiony Edmundzie, który wiele razy dałeś wyraz twej niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność, módl się za nami.

XVII niedziela zwykła

«Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie».

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 53 |