Rok:
Miesiąc:

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 czerwca

„Alleluja. Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo Jego łaska trwa na wielki” (Ps 118, 1)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami Klimczaka, Sarmacką, Osią Królewską i al. Rzeczypospolitej. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona kolejna Msza św. dla osób, które uczestniczyły w procesji, a nie były na Mszy św.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Holy Mass in English

The Holy Mass in English will be celebrated on Sunday 11st of June at 13.30 pm in the Pantheon of the Great Poles.

X Święto Dziękczynienia – „Dziękujemy za chleb”

Pod hasłem „Dziękujemy za chleb” już po raz dziesiąty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Niedziela, 4 czerwca, będzie okazją do dziękczynienia za życie i posługę św. Brata Albert oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na X Święto Dziękczynienia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywana dziś w liturgii Kościoła, ma charakter wyjątkowy. Jest to bowiem dopełnienie i zamknięcie czasu paschalnego, a zarazem początek czasu Kościoła. Duch Święty zesłany apostołom w dniu Pięćdziesiątnicy staje się źródłem życia i jedności rodzącej się wspólnoty.

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

W sobotę, Mszą św. o godz. 18.00, rozpoczniemy czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym pozostaniemy na modlitwie wielbiąc Pana Jezusa i przywołując Ducha Świętego. Czuwanie zakończymy około godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego,
Serce Jezusa, w łonie Matki Dziewicy przez Ducha Świętego utworzone,
Serce Jezusa, ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone,
zmiłuj się nad nami

Modlitwa przy relikwiach św. Brata Alberta

W najbliższą sobotę, 3 czerwca, o godz. 18.00 przybędą z Krakowa do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
Zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy do godz. 21.00 przy relikwiach św. Brata Alberta prosząc za Jego wstawiennictwem w różnych naszych potrzebach.

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, 29 maja

We wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, na Mszach św. będą wystawione jej relikwie. Po Eucharystii możliwość oddania im czci przez ucałowaniu. Zapraszamy do wypraszania łask za wstawiennictwem polskich Świętych i Błogosławionych. Korzystajmy z tego daru Kościoła.

Zaproszenie Arcybiskupa Warszawskiego na X Święto Dziękczynienia

W najbliższą niedzielę spotkamy się w Wilanowie, w Świątyni Opatrzności Bożej, na dziesiątym Święcie Dziękczynienia. Nauczeni przez św. Brata Alberta będziemy dziękować za chleb i wszystkich, którzy potrafią się dzielić chlebem i chleba potrzebują.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 26 maja

„Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Łk 5, 12b)

Współnota mam zaprasza na Mszę św. w Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki, 26 maja, wspólnota mam zaprasza wszystkie mamy z dziećmi i w stanie błogosławionym na Mszę św. z homilią dla mam i specjalnym indywidualnym błogosławieństwem, która zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie integracyjne.

Nowenna do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem św. Brata Alberta

Nowennę przed X Świętem Dziękczynienia, które w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem „Dziękujemy za chleb” rozpoczynamy 26 maja.
W Roku Świętego Brata Alberta w uroczystej procesji w pierwszą niedzielę czerwca do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie Apostoła ubogich.

Wolontariat na Święto Dziękczynienia

Centrum Opatrzności Bożej, organizator X Święta Dziękczynienia, zwróciło się do naszej parafii z prośbą o pomoc przy organizacji uroczystości.
Wszystkich chętnych do udzielenia pomocy prosimy o kontakt e-mailowy: kontakt@civilitate.pl.

List Episkopatu Polski z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich

Celem objawień Maryjnych, w szczególności tych w Fatimie, jest ukazanie i wyjaśnienie znaków czasu w dobie kryzysu wiary. W odczytywaniu owych znaków ważną rolę pełni Maryja, Matka Zbawiciela, kiedy wzywa wciąż na nowo do realizowania woli Bożej, jako jedynej gwarancji zachowania ładu i pokoju na świecie.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 22 |