Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Oratorium pasyjne Elsnera zabrzmi w Świątyni Opatrzności Bożej

Utwór Józefa Elsnera „Passio Domini Nostri Jesu Christi” zabrzmi w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie już 17 marca o godz. 19.00. Wykonawcami będą soliści, chór i orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą maestro Grzegorza Nowaka.

Adoracja Chrystusa Ukrzyżowanego

Krzyż jest punktem odniesienia dla wszystkiego, co robimy w życiu. Kalwaria znajduje się w samym sercu chrześcijaństwa. Krzyż jest wielką szansą dla człowieka, bo dopiero pod nim rodzą się poważne pytania i nie sposób zadowolić się banalnymi odpowiedziami.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje prowadzi misjonarz miłosierdzia naszej archidiecezji ks. Roman Trzciński. Ma on władzę od Ojca Świętego odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 25 lutego, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Dziękczynienie za łaskę chrztu świętego

W sobotę, 24 lutego, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się wielkopostny dzień skupienia. Rozpocznie się on adoracją Najświętszego Sakramentu (połączoną z różańcem) o godz. 10.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Dziękowaliśmy za łaskę Chrztu Świętego

Wielkopostny Dzień Skupienia rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową, którą poprowadził ks. proboszcz Tadeusz Aleksandrowicz. Jeszcze podczas modlitwy do Świątyni Opatrzności Bożej przybywali kolejni pielgrzymi.

Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju

Na prośbę papieża Franciszka dzisiaj, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, obchodzimy dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Jego szczególną intencją jest modlitwa i post o pokój w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 lutego

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie... (Mt 26, 41a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Warsztaty nauki śpiewu psalmów

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej serdecznie zaprasza na naukę śpiewania psalmów.
Najbliższy warsztat odbędzie się w niedzielę, 18 lutego, o godz. 17.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II przy Świątyni Opatrzności Bożej (ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1). Poprowadzi go ks. Mateusz Kielarski.

Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w piątek, 16 lutego, adoracją Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 19.30. Przed północą szczególnie zachęcamy do modlitwy członków poszczególnych współnot. Od północy do Mszy św. o godz. 7.00 trwać będzie adoracja indywidualna w ciszy.

Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu

Ponownie zbliża się Pascha Pana! Aby nas do niej przygotować, Boża Opatrzność daje nam każdego roku Wielki Post, „sakramentalny znak naszego nawrócenia” (1), który zapowiada i urzeczywistnia możliwość nawrócenia się do Pana całym sercem i całym życiem.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny

Po raz drugi Świątynia Opatrzności Bożej była w Środę Popielcową pierwszym z czterdziestu kościołów stacyjnych, w których wierni uczestniczą w nabożeństwach i modlitwach przygotowujących do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich – Wielki Post 2018

W okresie Wielkiego Postu diecezja warszawska i warszawsko-praska wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna, specjalna modlitwa.

Warsztaty RELACJE ZE ŚMIECHEM

Czy nie tęsknicie czasem do spotkań całkiem realnych? Do relacji opartych na przyjaźni i zaufaniu? Do prawdziwych uczuć zamiast tych wyrażanych przez emotikony? Tak przecież zostaliśmy stworzeni – z krwi i kości oraz dla drugiego człowieka. Powołani do życia we wspólnocie, a nie w samotności.

Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego

Posługa, jaką Kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą energią, z wiernością poleceniu Pana i zgodnie z bardzo wymownym przykładem, jego Założyciela i Nauczyciela.

51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Hasło Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu „Trzeźwość egzaminem z wolności” nawiązuje do słów św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 28 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej