Rok:
Miesiąc:

Holy Mass in English

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow. The Mass will be celebrated on Saturday December 15 at 5 pm in the lower church of the Temple of the Divine Providence.
English Mass is held every 3rd Saturday of the Month at the Shine

Pokaz filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” (Kinoteka MI)

Zapraszamy na film „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wieczyńskiego. Pokaz odbędzie się w sobotę 15 grudnia o godz. 15.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Film poprzedzi półgodzinna konferencja „Świadectwo drogi męczeńskiej ku świętości”, w której udział wezmą ks. Czesław Banaszkiewicz, wieloletni przyjaciel bł. ks. J. Popiełuszki i ks. Mateusz Kielarski.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

II niedziela Adwentu. Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! i wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

Godzina Łaski

Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia.

Dzień Katolickich Twórców i Artystów

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, w sanktuarium św. Andrzeja Boboli o godz. 15.00 rozpocznie się Dzień Katolickich Twórców i Artystów.
W programie: konferencja pt. „Quo Vadis Twórco i Artysto”, Msza św. i wspólne uwielbienie Pana Boga.

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

„Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”.

GOŚCINIEC... poprzez czas i przestrzeń. Rodzinna gra przygodowa

W I niedzielę Adwentu gościć będziemy autorów planszowej gry przygodowej dla całych rodzin „Gościniec”, która w niezwykły sposób wprowadza w świat chrześcijańskich wartości intrygując i zaciekawiając dzieci, młodzież i dorosłych.
Gra uzyskała patronat Komisji Episkopatu Polski.

I niedziela Adwentu. Oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli (...) stanąć przed Synem Człowieczym

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 30 listopada

Bóg bowiem nie dał nam ducha bojaźni, ale mocy, miłości i opanowania. (2 Tm 1, 7)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

O Panno przeczysta, bez grzechu poczęta i od tej pierwszej chwili zawsze cała piękna i bez żadnej zmazy, Maryjo najchwalebniejsza łaski pełna i Matko Boga mojego, Królowo Aniołów i ludzi; oto najpokorniej oddaję Ci cześć, jako Matce Zbawiciela mojego, Który Bogiem będąc, nauczył mnie, jaką cześć i uszanowanie winieniem Ci składać.

Festiwal Chrześcijańskie Granie

Festiwal Chrześcijańskie Granie to jeden z najcudowniejszych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Polsce! Wspaniała publika, fantastyczne brzmienia oraz osiem rewelacyjnych zespołów!

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. (...) Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».

Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odnowimy Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.
Parafian, którzy będą uczestniczyli w Eucharystii o innej godzinie zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

Pokaz filmu „Bernadetta. Cud w Lourdes” (Kinoteka MI)

Zapraszamy na film „Bernadetta. Cud w Lourdes” w reż. Jeana Sagolsa. Pokaz odbędzie się w sobotę o godz. 15.30 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Film poprzedzi świadectwo ks. proboszcza Stanisława Kosiorowskiego MIC z parafii MB z Lourdes w Warszawie na temat „160-lecia objawień w Lourdes”.

Wieczór modlitwy ze św. Szarbelem

Wspólnota św. Szarbela zaprasza na „Wieczór modlitwy ze św. Szarbelem”, który odbędzie się w środę 21 listopada o godz. 20.00. Rozpoczniemy Eucharystią i adoracją Najświętszego Sakramentu, po której będzie możliwość uszanowania relikwii tego świętego.

Orędzie Ojca Świętego na II Światowy Dzień Ubogich

Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 40 |