Archiwum

Rok:
Miesiąc:

19. niedziela zwykła. Chleb żywy, który zstąpił z nieba

Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

Rowerowa pielgrzymka dziękczynna za Jubileusz 200-lecia Archidiecezji Warszawskiej oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę rozpocznie się 11 sierpnia Mszą św. o godz. 8.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Duch prowadzi nas jak Maryję

W imieniu parafialnej grupy pielgrzymkowej serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-14 sierpnia.
Organizacyjne spotkanie parafialnej grupy pielgrzymkowej w poniedziałek 30 lipca o godz. 19.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II.

Święto Przemienienia Pańskiego

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

18. niedziela zwykła. Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu». (...) «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbego

Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 14 sierpnia.
Święty Maksymilianie, który przez całe swoje życie aż do heroicznej śmierci przeszedłeś z Niepokalaną, dopomóż i nam szczęśliwie przejść do wieczności pod opieką Matki Niepokalanej.
Królowo Niebios, ożywiaj w nas wiarę w zmartwychwstanie i życie wieczne.

Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości

Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji.

Odpust Porcjunkuli

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Początkowo można go było zyskać jedynie między wieczorem dnia 1 sierpnia a wieczorem dnia 2 sierpnia.

Powstanie Warszawskie. Msza św. za poległych.

1 sierpnia w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za poległych.
Jest tylko jedna prawda / Bez kłamstw wykrętnych, bez cienia: / Prawda walczącej Warszawy, / Prawda ludzkiego sumienia.

Nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 7 sierpnia.
Błogosławiony Edmundzie, który wiele razy dałeś wyraz twej niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność, módl się za nami.

17. niedziela zwykła. Rozmnożenie chleba

Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: «Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło». Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, pozostałymi po spożywających, napełnili dwanaście koszów.

Święty Ojcze Szarbelu, módl się za nami!

Dzisiaj obchodzimy wspomnienie dowolne św. Szarbela Makhlufa, prezbitera. Jemu polecamy naszą wspólnotę, Domy Modlitwy św. Ojca Charbela i siebie nawzajem.
We wspólnocie modlimy się, prosząc i dziękując św. Szarbelowi za jego wstawiennictwo. Święty Szarbel prowadzi nas i przybliża do Pana, opiekuje się i jest obecny w naszym życiu.

„Msza Koronacyjna C-dur” i „Te Deum” W.A. Mozarta

W sobotę Mszy św. o godz. 18.00 celebrowanej przez bpa Michała Janochę będzie towarzyszyła Polska Opera Królewska. W programie Msza Koronacyjna W. A. Mozarta. Będzie to Msza św. dziękczynna za pierwszy sezon Polskiej Opery Królewskiej. Po Eucharystii artyści wykonają Te Deum tego samego kompozytora.

Muzyczne dziękczynienie

Polska Opera Królewska towarzyszyła Eucharystii odprawianej w sobotę 28 lipca o godz. 18.00. Podczas Mszy św. usłyszeliśmy Mszę C-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta, zwaną Koronacyjną. Dyrygował Dawid Runtz, a wykonawcami byli soliści: Marta Boberska (sopran), Aneta Łukaszewicz (mezzosopran), Sylwester Smulczyński (tenor), Andrzej Klimczak (bas) oraz chór i orkiestra Polskiej Opery Królewskiej.

Święty Krzysztofie, módl się za nami

Bóg w Trójcy Świętej jedyny pragnie, abyśmy różnymi drogami tego świata pobożnie i rozsądnie dążyli do nieba, gdzie On nam przygotował wieczne mieszkanie. Ostatecznym celem naszej ludzkiej drogi jest sam Bóg i wieczna wspólnota dzieci Bożych z Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

16. niedziela zwykła. Jezus lituje się nad tłumem

Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

15. niedziela zwykła. Rozesłanie Dwunastu

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

Zakończenie Parafiady w Świątyni Opatrzności Bożej

Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary, które dobiegło końca. W piątek wieczorem uczestnicy tegorocznej Jubileuszowej 30. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży udali się z pielgrzymką do Świątyni Bożej Opatrzności na Eucharystię przy grobie śp. o. Józefa Jońca, twórcy ruchu parafiadowego.

Papież Uśmiechu

Jego uśmiechnięte oblicze, pełne ufności i otwartości spojrzenie podbiły serca rzymian i wiernych na całym świecie (...). Był on przede wszystkim nauczycielem wiary, troszczącym się o przystosowanie jej nauk do wrażliwości ludzi oraz świadczącym o ufności Bogu, która przenikała go głęboko. Dlatego też jego pokora i optymizm pozostaną dla nas orędziem nadziei.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 34 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej