Rok:
Miesiąc:

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania

Młodzież, która zapisała się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania, rozpoczyna swe zajęcia w piątek od udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie różańcowym. Po nim spotkanie organizacyjne.

Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dzisiaj obchodzimy wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika. Jest to również dzień, w którym przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego. Módlmy się o jego rychłą kanonizację.
Msze św. z wystawieniem relikwii o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 15 października, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Dzień Dziecka Utraconego

Zamiast powtarzania słów, które nic nie wnoszą, lepsze jest milczenie, uścisk dłoni, przytulenie, ciepłe spojrzenie, współczujący uśmiech, a przede wszystkim modlitwa. Nie ma na to żadnej reguły, choć psychologia podaje ich mnóstwo. Wszystko jednak zależy od relacji osobowej z drugim człowiekiem i wyczucia, co najlepiej w danym momencie zrobić.

Całonocna Adoracja Różańcowa

Wspólnoty i osoby indywidualne zachęcamy do udziału w Całonocnej Adoracji Różańcowej, która odbędzie się z 13 na 14 października. Będzie to nasz udział w akcji modlitewno-pokutnej wieńczącej obchody Jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich.

Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

Błogosławiony Honoracie, na Tobie spoczęło kiedyś Oblicze Boże, dając początek ewangelicznej drodze nawrócenia. Dopomóż mi, Ojcze, abym w doświadczeniu kruchości mojej wiary wracał pamięcią do pierwszego spojrzenia Jezusa zapraszającego mnie na drogę życia chrześcijańskiego.

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Zachęcamy do modlitwy nowenną do bł. Jerzego Popiełuszki przed jego liturgicznym wspomnieniem, które będziemy obchodzić 19 października. Czas trwania nowenny: 10-18 października.

Warszawo, podejmij wezwanie Maryi!

W piątek 13 października zakończą się obchody Jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. Z tej okazji ojcowie dominikanie zapraszają do włączenia się w akcję modlitewno-pokutną, która rozpocznie się 8 października. Wspólnie ofiarujemy Matce Bożej z Fatimy 100 godzin różańca i post ścisły.

Koncert z okazji Dnia Papieskiego

W niedzielę 8 października w Świątyni Opatrzności Bożej – z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” – odbędzie się koncert. Głównym zespołem i „muzycznym gospodarzem” będzie chór „Gospel Rain”.

Nowenna do bł. Honorata Koźmińskiego

Zachęcamy do modlitwy nowenną do bł. Honorata Koźmińskiego przed jego liturgicznym wspomnieniem, które będziemy obchodzić 13 października. Czas trwania nowenny: 4-12 października.

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są relikwie.

Idźmy naprzód z nadzieją! – List Episkopatu Polski

Dzisiejsze czytania mszalne wskazują na najgłębsze fundamenty chrześcijańskiej nadziei. Nie wynika ona z ufności w nasze siły i zdolności, nie jest oparta na szczęśliwym zbiegu okoliczności czy łaskawości losu, nie jest także dobrym nastrojem czy tanim pocieszeniem. Nadzieja rozpalająca serce człowieka wierzącego płynie natomiast z Boga, z Jego mocy i miłości, która nas otacza.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 29 września

Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi! (1 Kor 7, 23)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Pielgrzymka na zakończenie sezonu motocyklowego 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na pielgrzymkę motocyklową kończącą tegoroczny sezon motocyklowy. Motocykliści wyruszą spod Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę, 23 września, o godz. 9.00. W roku 70. rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki celem pielgrzymki będzie Włocławek (Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i tama na Wiśle – miejsce pamięci).

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Kurs przedmałżeński

Kurs w formie 10 cotygodniowych spotkań zakończonych dniem skupienia.
Kurs odbywać się będzie we wtorki o godz. 19.00 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II.
Pierwsze spotkanie: 19 września 2017 r.

Piąte objawienie fatimskie

W dniu 13 września 1917 r. seria zjawisk atmosferycznych dostrzeżona została przez zgromadzonych w Cova da Iria ludzi w liczbie około 15-20 tysięcy osób. Nagłe ochłodzenie atmosfery, zblednięcie słońca do tego stopnia, że można było widzieć gwiazdy, oraz rodzaj deszczu jakby płatków kwiatów czy śniegu, które znikały przed dotknięciem ziemi.

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

Każdy z nas może poświęcić swoje życie Maryi, zawierzając Jej wszystkie jego aspekty – czyli sukcesy, problemy, wyzwania, niepokoje, sprawy rodzinne, społeczne i narodowe. Człowiek żyjący we współczesnym świecie ma wiele powodów do niepokoju, ale Maryja wskazuje na Jezusa jako Tego, który wprowadza pokój do naszej codzienności.

Żywa Korona Maryi

Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 24 |