Rok:
Miesiąc:

Wieczór dla Jezusa – ONLINE 27 marca

„Niech Pan cię wysłucha w dniu utrapienia, niech ciebie chroni imię Boga Jakuba”. (Ps 20, 2)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”.

Apel Ojca Świętego. Odmówmy razem „Ojcze nasz”

„Na pandemię wirusa chciejmy odpowiedzieć powszechną modlitwą, współczuciem i czułością. Pozostańmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i doświadczone odczuły naszą bliskość”. Z takim apelem Papież zwrócił się do wszystkich chrześcijan.

AKT POŚWIECENIA KOŚCIOŁA W POLSCE

Dziś o godz. 19.30 czasu polskiego w Fatimie zostanie dokonane zawierzenie Polski Najświętszemu Sercu Jezus i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

IV niedziela Wielkiego Postu

Jezus rzekł do niego: «Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?». On odpowiedział: «A któż to jest, Panie, abym w Niego uwierzył?». Rzekł do niego Jezus: «Jest nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie». On zaś odpowiedział: «Wierzę, Panie!» i oddał Mu pokłon.

Pożegnanie śp. ks. Piotra Pawlukiewicza

24 marca o godz. 20.00 została odprawiona Msza św. w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza, której przewodniczył bp Rafał Markowski. Kazanie: ksiądz proboszcz Tadeusz Aleksandrowicz.
Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza odbędzie się 25 marca o godz. 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście. Zmarły kapłan pochowany zostanie na Cmentarzu Powązkowskim.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

III niedziela Wielkiego Postu

W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: «Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu».

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Wielkopostna zbiórka odzieży ODWOŁANA

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas organizują wielkopostną zbiórkę odzieży, środków czystości i środków opatrunkowych dla osób bezdomnych.

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (14 marca)

Od piątku do 29 marca wszystkie Msze św., nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale, adoracje odprawiane są w górnym kościele.
Zachęcamy do uczestniczenia w życiu parafii i Kościoła za pośrednictwem kanału YOUTUBE Centrum Opatrzności Bożej.

Kard. Nycz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego udziału we Mszy św.

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej oraz wykonując wskazania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, niniejszym ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia, zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca br.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 65 |