Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Środa w oktawie Wielkanocy

Nadto, jeszcze niektóre z naszych kobiet przeraziły nas: były rano u grobu, a nie znalazłszy Jego ciała, wróciły i opowiedziały, że miały widzenie aniołów, którzy zapewniają, iż On żyje. (,,,) O, nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?

Wtorek w oktawie Wielkanocy

Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».
Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».

Easter Sunday Mass at Wilanow

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow.
The Easter Sunday Mass will be celebrated on Sunday April 21 at 6 pm in the Adoration Chapel.
Confession in English is also available before and during Mass.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna

«Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: „Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa.

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej

Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę. Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Dokonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

Gorzkie Żale

Nabożeństwo Gorzkich Żali jest nabożeństwem szczególnym, bogatym w treść teologiczną i niosącym w sobie ogromny ładunek ekspresji. Wszystko po to, aby jego uczestnik mógł duchowo zjednoczyć się z cierpiącym Panem. To śpiewane rozważanie o Męce Pańskiej jest jednocześnie modlitwą i prośbą o nawrócenie osobiste i całego świata do Miłości, która nie jest przez ludzi kochana.

Wielki Tydzień w Świątyni Opatrzności Bożej

Zbliżają się święte dni, podczas których otrzymujemy ponownie nadzwyczajny dar odpuszczenia grzechów, uzyskany dla nas przez Jezusa na Krzyżu. W obliczu Ukrzyżowanego, wymownie przypominającego nam o Bożym miłosierdziu, czyż nie powinniśmy żałować za własne grzechy i nawrócić się do miłości?

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

I przyprowadzili [oślę] do Jezusa, a zarzuciwszy na nie swe płaszcze, wsadzili na nie Jezusa. Gdy jechał, słali swe płaszcze na drodze. Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów zaczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli.

Ewangelie Wielkiego Tygodnia

Wjazd Jezusa do Jerozolimy » Męka naszego Pana według Świętego Łukasza » Namaszczenie w Betanii » Zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się Piotra » Zdrada Judasza » Do końca ich umiłował » Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Jana » Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? » Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego

XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach

Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! To hasło tegorocznego spotkania młodych, które odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Męki Pańskiej. Będą z nami Mocni w Duchu i młodzi z Młodość – Lubię to! W programie m.in. ewangelizacja, świadectwa, Eucharystia.

English Mass at Wilanow

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow.
The Mass will be celebrated on Saturday April 13 at 5 pm in the Adoration Chapel.
The Easter Sunday Mass will be celebrated on Sunday April 21 at 6 pm in the Adoration Chapel.
Confession in English is also available before and during Mass.

Bp Markowski do młodych: trzeba mieć dużo odwagi, by być wierzącym

– Dzisiaj trzeba mieć dużo odwagi, żeby powiedzieć: jestem człowiekiem wierzącym – mówił do młodych bp Rafał Markowski. Mottem jego homilii była odpowiedź Maryi „Niech mi się stanie według Twego słowa” a zarazem hasło odbywającego się w Świątyni Opatrzności Bożej Diecezjalnego Dnia Młodzieży.

Z Maryją do Jezusa. NOBOŻEŃSTWO ODWOŁANE

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 47 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej