Rok:
Miesiąc:

Przyciągnę wszystkich do siebie. 20-lecie Wody Życia

Jeśli byłeś kiedyś w Wodzie Życia, przyjdź i bądź z nami. Zapraszamy również wszystkich naszych Przyjaciół z innych wspólnot i środowisk. Chcemy razem z Tobą wielbić Pana, dzielić się doświadczeniem żywej wiary i działania Ducha Świętego w naszym życiu. Chcemy też dać świadectwo, że JEZUS JEST NASZYM PANEM.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny – Polska Rodziną Silna!

10 czerwca ulicami stolicy przejdzie Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny – Polska Rodziną Silna! Organizatorem wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja pro-life wyruszy o godz. 12.15 z pl. Trzech Krzyży, Traktem Królewskim na Pl. Zamkowy. Przed rozpoczęciem w Dolnym Kościele św. Aleksandra zostanie odprawiona Msza św.

Piknik parafialny „Spotkajmy się”

Serdecznie zapraszamy na piknik parafialny „Spotkajmy się”, który odbędzie się 10 czerwca, w godz. 15.00-19.00.
Spotkamy się w tańcu, w zabawie, przy stole i na zawodach, a także na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy nasz piknik. Zapraszamy! Przyjdźcie całymi rodzinami.

10. niedziela zwykła. Szatan został pokonany

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego.

Nowenna do św. Brata Alberta

8 czerwca rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem św. Brata Alberta, zakonnika, które obchodzić będziemy 17 czerwca.
Relikwie Świętego od 4 czerwca 2017 r. znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

Ogólnopolski Zjazd Szkół im. ks. Jana Twardowskiego

„Gdybyśmy zapytali ks. Jana Twardowskiego o to, jakie jest najważniejsze przykazanie, to on bez wahania by odpowiedział: przykazanie miłości. I rzeczywiście, ta miłość z niego promieniowała” – mówił dziś ks. inf. Jan Sikorski podczas Mszy św. w intencji uczniów i pracowników szkół im. ks. Jana Twardowskiego.

Zapraszamy wolontariuszy

W niedzielę, 3 czerwca, obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość”.
Jak co roku prosimy o wsparcie wolontariuszy. Zarówno tych, którzy od lat związani są ze Świątynią Opatrzności Bożej, jak również nowych ludzi dobrej woli.

INFORMATOR na Święto Dziękczynienia

» Transmisja Mszy św. i wydarzeń towarzyszących obchodom Święta Dziękczynienia
» Mapa pielgrzymki z relikwiami św. Faustyny i terenu Centrum Opatrzności Bożej
» Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej w dniach 2-4 czerwca
» Świeca Niepodległości
» Program

9. niedziela zwykła. Święto Dziękczynienia

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?» On im odpowiedział: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».

Śpiewnik na Boże Ciało

Ciebie Boga wysławiamy » Twoja cześć, chwała » U drzwi Twoich stoję, Panie » O mój Jezu w Hostii skryty » Kłaniam się Tobie » Bądźże pozdrowiona Hostio żywa » Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba » Jezusa ukrytego

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Przesunięciu ulegnie Msza św. z godz. 12.00, która zostanie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami miasteczka Wilanów.

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Jeżeli dziś św. Urszula staje się przykładem świętości dla wszystkich wierzących, to dlatego, że jej charyzmat może być podjęty przez każdego, kto w imię miłości Chrystusa i Kościoła chce skutecznie dawać świadectwo Ewangelii we współczesnym świecie.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Słowo Kardynała przed Bożym Ciałem i Świętem Dziękczynienia

W najbliższy czwartek będziemy przeżywali uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. W każdej parafii będziemy wyznawać wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i świadczyć o tym wobec ludzi w miastach i wioskach naszej archidiecezji.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 32 |