Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Pielgrzymka rowerowo-samochodowa do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego

PROGRAM: Błogosławieństwo i wspólna modlitwa » wyjazd do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego » czas wolny » powitanie i konferencja pt. „Kto patrzy w oczy Niepokalanej, potrafi w drugim człowieku dostrzec Jezusa. Potrafi usłyszeć ludzkie pragnienie Boga i Boskie pragnienie człowieka” » Koronka do Bożego Miłosierdzia – powrót do Warszawy.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Jezus mówił tłumom o królestwie Bożym, a tych, którzy leczenia potrzebowali, uzdrawiał. Dzień począł się chylić ku wieczorowi. Wtedy przystąpiło do Niego Dwunastu, mówiąc: «Odpraw tłum; niech idą do okolicznych wsi i zagród, gdzie mogliby się zatrzymać i znaleźć żywność, bo jesteśmy tu na pustkowiu». Lecz On rzekł do nich: «Wy dajcie im jeść!».

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi

English Mass at Wilanow

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow. The Mass will be celebrated on Saturday June 15 at 5 pm in the Adoration Chapel. English Mass is held every 3rd Saturday of the Month at the Shine. Confession in English is also available before and during Mass.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

20. rocznica beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego

Podczas pielgrzymki do Polski, 13 czerwca 1999 r. w Warszawie, papież Jan Paweł II ogłosił Edmunda Bojanowskiego błogosławionym. Błogosławiony zapisał się w pamięci ludzkiej jako «serdecznie dobry człowiek», który z miłości do Boga i do człowieka umiał skutecznie jednoczyć różne środowiska wokół dobra. (fragment homilii)

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze. Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

Nowenna do św. Brata Alberta

Rozpoczynamy nowennę do św. Brata Alberta, którego wspomnienie będziemy obchodzić 17 czerwca. Relikwie Świętego zostały wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej 4 czerwca 2017 r. Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które mamy w naszej Świątyni.

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

W sobotę nieszporami o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
W programie: » nieszpory » konferencja o Duchu Świętym » adoracja Najświętszego Sakramentu » Msza św. ok. godz. 22.00.

Msza św. w wigilię Zesłania Ducha Świętego

«Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Rzeki wody żywej popłyną z jego wnętrza». A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony.

Kurs Filip

Ideą rekolekcji jest ukazanie Boga żywego, z którym można nawiązać relacje. Często wierzymy w Boga martwego, który gdzieś tam jest, kiedyś coś może robił, opisali to w Piśmie Świętym, ale teraz albo się schował, albo ma swoje sprawy. Natomiast Bóg żywy to taki, który jest naprawdę zainteresowany naszym życiem, który pragnie mieć głęboką relacje z nami. Chcesz poznać takiego Boga?

Ostatnie spotkanie z cyklu „Ślady”

– Całun Turyński miał udział w moim nawróceniu. Cała historia badań i sam obraz wstrząsnęły mną, kiedy przechodziłem kryzys wiary. Ten obraz doprowadził mnie i dalej prowadzi przez wiarę – mówi portalowi Fronda.pl prof. Zbigniew Treppa z Uniwersytetu Gdańskiego, badacz relikwii Męki Pańskiej.

Rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został ogłoszony błogosławionym 6 czerwca 2010 r. Dekret beatyfikacyjny odczytał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Angelo Amato, który przybył na uroczystości do Warszawy jako legat papieski. Po Mszy św. z placu Piłsudskiego wyruszyła procesja z relikwiami nowego błogosławionego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Słowo metropolity warszawskiego na XII Święto Dziękczynienia

W Warszawie, w Świątyni Opatrzności zbudowanej jako Wotum Narodu, dziękujemy Bożej Opatrzności za wszystko, co wielkie i piękne w życiu naszego kraju, w życiu każdego człowieka, każdego pielgrzyma. Zawierzamy też Bogu, przez wstawiennictwo świętych, Kościół, Ojczyznę i indywidualne życie wszystkich, którzy Polskę stanowią.

XII Święto Dziękczynienia. Program dla całej rodziny

» Msza św. dziękczynna » Rodzinna gra terenowa „Święta drużyna Bożego planu się trzyma” » Wypuszczenie do nieba baloników DZIĘKUJĘ » Przystanek „Dziękujemy” » Ruchomy Teatr XXI Wieku » Plac zabaw.

XII Święto Dziękczynienia. W trosce o rodzinę

Podczas Święta Dziękczynienia, które będziemy obchodzić 2 czerwca, podziękujemy Opatrzności Bożej za dwóch wielkich Pasterzy: św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Mszy św. o godz. 12.00 z udziałem Episkopatu Polski przewodniczyć będzie i homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz.

Apostołka godności życia rodzinnego

Franciszka Siedliska, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, została beatyfikowana w kwietniu 1989 r. Zostawiła swoim siostrom jako wzór Najświętszą Rodzinę z Nazaretu, wspólnotę zjednoczoną więzią doskonałej miłości i wypełnioną całkowicie obecnością Jezusa Chrystusa.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 50 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej