Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Ewangelia w filmie światowym – DWUNASTU GNIEWNYCH LUDZI

„Ewangelia w filmie światowym” to cykl spotkań, podczas których dyskutujemy na temat wybranego filmu, poszukując w nim wartości duchowych w kluczu chrześcijańskim.
Spotkanie poświęcone filmowi „Dwunastu gniewnych ludzi” Williama Friedkina odbędzie się 18 lutego o godz. 20.00 w budynku Instytuty Papieża Jana Pawła II.

English Mass at Wilanow

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow. The Mass will be celebrated on Saturday February 16 at 5 pm in the Adoration Chapel. English Mass is held every 3rd Saturday of the Month at the Shine. Confession in English is also available before and during Mass.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego 2019

Święta Matka Teresa pomaga nam zrozumieć, że jedynym kryterium działania musi być bezinteresowna miłość wobec wszystkich, bez względu na język, kulturę, grupę etniczną czy religię. Jej przykład nadal prowadzi nas do poszerzania horyzontów radości i nadziei dla ludzkości potrzebującej zrozumienia i czułości; zwłaszcza dla tych, którzy cierpią.

V niedziela zwykła. Cudowny połów ryb i powołanie apostołów

Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

70. rocznica ingresu Prymasa Stefana Wyszyńskiego (transmisja online)

Siedemdziesiąt lat temu, 6 lutego 1949 r., odbył się uroczysty ingres abp. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski do prokatedry warszawskiej. Z tej racji, 6 lutego o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona uroczysta Msza św., podczas której będziemy dziękowali Bogu za dar życia i posługi Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i prosili Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.

IV niedziela zwykła. Jezus odrzucony w Nazarecie

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

W służbie wiary i powołania

Osoby konsekrowane, idąc za przykładem Maryi i Józefa, pokazują, że wszystkie momenty życia znaczone są śladami obecności Boga. Bóg pragnie być obecny w każdej chwili naszej codzienności, aby już tu na ziemi otworzyć nam bramy nieba. Życie osób konsekrowanych sprawia, że ta prawda staje się faktem.

Święto Ofiarowania Pańskiego

«Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie,
któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela».

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są relikwie.

Abp Ryś do młodych: W powołaniu najważniejsza jest decyzja

„Jak słuchać Boga?”. Rozważając tajemnicę zwiastowania arcybiskup Grzegorz Ryś zwrócił uwagę, że pokazuje ona prawdziwy obraz Boga – bliskiego, który szuka relacji z człowiekiem, zna go po imieniu i nieustannie go obdarowuje.

Panama w Warszawie

Zaproszenie jest skierowane w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-26 lat, ale tego dnia drzwi Świątyni będą również otwarte dla wszystkich „młodych duchem”, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Panama w Warszawie (program, hymn, transmisja)

W czasie, kiedy w Panamie papież będzie rozpoczynał główną Mszę św. 34. Światowych Dni Młodzieży, w Świątyni Opatrzności Bożej spotka się młodzież obu warszawskich diecezji. „Panamę w Warszawie” na prośbę kard. Kazimierza Nycza poprowadzi Wspólnota „Emmanuel”.

III niedziela zwykła. Słowa Pisma spełniły się na Chrystusie

Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».

„Panama w Warszawie” w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży

Półtora tysiąca młodych z obu warszawskich diecezji wzięło udział 27 stycznia w spotkaniu „Panama w Warszawie” w Świątyni Opatrzności Bożej. Odbywało się ono w łączności z 34. Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. Podczas Mszy św. sprawowanej przez kard. Kazimierza Nycza młodzi wysłuchali papieskiego przesłania z Panamy.

Pogrzeb prof. Ryszarda Peryta

W sobotę 26 stycznia o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa śp. prof. Ryszarda Peryta. Mszy św. przewodniczył będzie Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz, homilię wygłosi o. Jacek Salij OP.

Prof. Peryt pośmietnie odznaczony przez Prezydenta RP

Przed uroczystościami pogrzebowymi prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie profesora Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. „Jego zdecydowane poglądy i wizje artystyczne były dla wielu punktem odniesienia” – napisał prezydent RP w liście odczytanym w wilanowskiej świątyni.

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 43 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej