Rok:
Miesiąc:

„Wstańcie, chodźmy!”. Koncert galowy XIX Dnia Papieskiego

Niedzielne obchody Dnia Papieskiego zakończy koncert galowy w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 17.00, transmitowany przez TVP 1, w którym wezmą udział artyści m.in. Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Krzysztof Iwaneczko, Dariusz Malejonek oraz zespół niemaGotu.

Dzień Papieski. XXVIII niedziela zwykła

Jezus zaś rzekł: «Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

XXVII niedziela zwykła

Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.

„Wstańcie, chodźmy!”. List pasterski przed XIX Dniem Papieskim

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, to słowa Jezusa, które w Ewangelii zanotował św. Marek. Wezwanie „Wstańcie, chodźmy”, skierowane przez Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym do śpiących apostołów, było świadectwem Jego odwagi, wierności i gotowości do przyjęcia Kielicha męki. Pragnienie wypełnienia woli Boga Ojca do końca zrodziło się podczas wewnętrznej walki, którą stoczył na modlitwie.

Kurs małżeński

5 października rozpocznie się kurs małżeński. Jest to cykl 7 spotkań, na których małżonkowie wzmacniają swoje relacje, spędzając ze sobą czas w miłej atmosferze randki. Podczas kursu nie ma rozmów grupowych, małżonkowie rozmawiają tylko ze sobą.

Dar Boży dla naszych czasów

Ty zaś, Faustyno, darze Boga dla naszej epoki, darze polskiej ziemi dla całego Kościoła, wyjednaj nam, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia, pomóż nam, abyśmy osobiście go doświadczyli i świadczyli o nim braciom. Twoje orędzie światłości i nadziei niech się rozprzestrzenia na całym świecie.

Nowenna do bł. Honorata Koźmińskiego

Dzisiaj rozpoczyna się nowenna do bł. Honorata Koźmińskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 13 października.
Błogosławiony Ojcze Honoracie – kochający Ojczyznę i zawierzający ją macierzyńskiej opiece Pani Jasnogórskiej, oręduj za wszystkimi Polakami, aby wzrastali w miłości Boga i w miłości ludzi.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO)

Wiele w naszej codzienności nosimy pragnień, wiele jest sposobów, aby je wypełnić, ale czy to wystarczy?
Jezus zaprasza Cię na wyjątkowe spotkanie słowami: „...Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mk 2, 17).

Papież ustanawia Niedzielę Słowa Bożego

Ojciec Święty postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Czytamy o tym w ogłoszonym dziś Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Jak zaznacza Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Wiara zapewnia nas, że królestwo Boże w sposób tajemniczy jest już obecne na ziemi; jednak także w naszych czasach musimy z bólem stwierdzić, że napotyka ono przeszkody i siły przeciwne. Nieustanie rozdzierają ludzkość gwałtowne konflikty i prawdziwe wojny; kolejno następują po sobie niesprawiedliwości i dyskryminacje; trudno przezwyciężyć nierówności gospodarcze i społeczne w skali lokalnej czy też ogólnoświatowej.

XXVI niedziela zwykła

Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 27 września

„On daje siłę zmęczonemu i pomnaża moc bezsilnego” (Iz 40, 29)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

« poprzednie   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | . . . . | 55 |