78. rocznica wybuchu II wojny światowej

Umieściłeś mnie w dole głębokim, w ciemnościach, w przepaści
(Ps 88 [87], 7)


Ileż razy ten okrzyk bólu wyrywał się z serc milionów mężczyzn i kobiet, którzy od 1 września 1939 roku do końca lata 1945 doświadczyli jednej z najbardziej niszczycielskich i najbardziej nieludzkich tragedii w naszych dziejach! (…) Mamy obowiązek przypomnieć sobie w obliczu Boga te tragiczne fakty, by uczcić pamięć zmarłych i okazać współczucie wszystkim, którym ów bezmiar okrucieństwa zadał rany na duszy i ciele, i aby całkowicie przebaczyć krzywdy. (…) Istnieje obowiązek wyciągnięcia z tej przeszłości wniosków, aby nigdy więcej nie dopuścić już do powstania podobnego splotu przyczyn, mogącego doprowadzić do nowego rozpętania pożaru takiej wojny.

Jan Paweł II, 
List apostolski z okazji 50. rocznicy wybuchu II wojny światowej


Msza św. w intencji poległych w latach 1939-1944

zostanie odprawiona w piątek

1 września,  o godz. 7.00

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej