Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa”

Przy Świątyni Opatrzności Bożej otwarta została wyjątkowa wystawa czasowa „Śladami Jezusa”. Dzięki niej zwiedzający mogą odbyć interaktywną podróż do czasów, w których żył Jezus z Nazaretu. To multimedialna pielgrzymka do Jerozolimy, pozwalająca poznać historie ludzi i miejsc, a przede wszystkim ślady życia Jezusa. 

Jedna z najważniejszych historii naszej cywilizacji została opowiedziana tak, jak jeszcze nigdy dotąd w Polsce. „Śladami Jezusa” to multimedialna podróż do Jerozolimy roku 33, pozwalająca zwiedzającym poznać historię i klimat tamtej epoki.

– Wystawa została zaprojektowana tak, by przemawiać zarówno do umysłu jak i serca. Dostarcza wiedzę i oferuje duchowe przeżycie. Zwiedzający będą mogli między innymi stanąć u stóp Golgoty, poznać historię Bożego Grobu, obejrzeć wyjątkowe obiekty związane z życiem Jezusa i pomyśleć o swojej roli w tej opowieści. Ta wystawa to dobre uzupełnienie wielkopostnych rekolekcji – mówi Krzysztof Noworyta ze studia kreatywnego Tengent, które jest producentem i pomysłodawcą wystawy.

Przez całą wystawę zwiedzających prowadzi głos znakomitego aktora Piotra Fronczewskiego. Wystawa ma charakter edukacyjno-kulturalny i jest skierowana do szerokiego grona odbiorców wierzących i niewierzących.

– Historia życia Jezusa jest wpisana w naszą kulturę tak mocno, że nie sposób jej nie znać, bez względu na przekonania. Jest uniwersalna. Do Ziemi Świętej przyjeżdżają ludzie z całego świata, niezależnie od wyznania. Szukają tam odpowiedzi na fundamentalne pytania. Cieszę się, że udało nam się dopracować wystawę tak, by mogła przenieść zwiedzających do tego wspaniałego miejsca. Zobaczą, jak zmieniało się ono na przestrzeni lat. Ta multimedialna wystawa może być dla nich także wyjątkowym przeżyciem duchowym – dodaje Marcin Kobylecki z Tengent.

Wystawa kierowana jest do szerokiej grupy odbiorców – od młodzieży wczesnoszkolnej do seniorów. Każdy może przeżyć ją w inny sposób, wziąć z niej coś dla siebie. Jest projektem misyjnym tak bardzo potrzebnym w dzisiejszych czasach.

Realizatorem wystawy jest studio kreatywne Tengent – zespół doświadczonych twórców (realizacja m.in. wystawy Muzeum Historii Polski czy filmu „Miasto ruin”). Nad warstwą merytoryczną trzyma pieczę polski franciszkanin, historyk Kościoła służący od 20 lat w Jerozolimie o. Narcyz Klimas OFM. To wybitny autorytet w tematyce historii Grobu Pańskiego.

Wystawa została objęta honorowym patronatem przez Jego Eminencję kard. Kazimierza Nycza, metropolitę warszawskiego, Jego Ekscelencję Romualda Kamińskiego, biskupa diecezji warszawsko-praskiej, Kustodię Ziemi Świętej oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zostań wolontariuszem wystawy „Śladami Jezusa”

Fundacja Rozwoju UKSW prosi o pomoc w wolontariacie w godzinach działania wystawy: 9.00-20.00/21.00. W ramach 8-godzinnych zmian, będzie potrzebna obecności 1 lub 2 wolontariuszy, którzy służyliby opieką zwiedzającym i udzielali im pomocy. Jest to funkcja całkowicie odrębna od obsługi administracyjnej (kasa, ochrona), zapewnianej przez organizatora wystawy.

Aby zostać wolontariuszem konieczne jest uprzednie zgłoszenie się do p. Marii Labudy (marysia.labuda@gmail.com) i podpisanie załączonej Umowy Wolontariatu, która precyzuje sposób działania wolontariusza. W największym skrócie wolontariusz deklaruje poświęcenie 90 godzin pracy w okresie otwarcia wystawy (10 tygodni), mając zapewniony prowiant i zwrot kosztów transportu miejskiego.

Prosimy o przekazanie tej informacji do wszystkich zainteresowanych, mogących podjąć się roli wolontariusza. Załączamy również plakat adresowany specjalnie do seniorów, mogących podjąć się trudu wolontariatu.

 

Informacje organizacyjne

Wystawa będzie czynna od 29 marca do 21 czerwca 2019 r.

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek 9.00-20.00
sobota – niedziela 9.00-21.00


W weekendy zapewniamy bezpłatną opiekę na czas zwiedzania wystawy dla dzieci poniżej 9 roku życia.

Czas przejścia wystawy to ok. 45 min.

Bilety (na konkretną godzinę) będą do kupienia na stronie: www.sladamijezusa.pl oraz u partnerów eventim i ebilet.

Ceny biletów

Bilet normalny 24 zł w weekend – 28 zł
Bilet ulgowy 18 zł w weekend – 22 zł
Bilet rodzinny 59 zł w weekend – 69 zł
Bilet grupowy* 17 zł * od 10 osób
 

Telefon do rezerwacji biletów: 577 131 440

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej