Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00 (po Mszy św. różaniec).

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-05-27)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (maj)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do uczestniczenia w życiu parafii i Kościoła za pośrednictwem transmisji internetowych.
Msze św. w niedziel o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 (po nabożeństwie majowym), 19.00 i 20.30.

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, DODATKOWA o 15.00 (przed Mszą św. nabożeństwo majowe), 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00 (po Mszy św. różaniec).

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wszechmogący, wieczny Boże, wejrzyj na Serce najmilszego Syna swego i na chwałę, i zadośćuczynienie, jakie w imieniu grzeszników Ci składa, daj się przebłagać tym, którzy żebrzą Twojego miłosierdzia, i racz udzielić przebaczenia w imię tegoż Syna swego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra.

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

W sobotę nieszporami o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
W programie: » nieszpory » adoracja Najświętszego Sakramentu » Msza św. ok. godz. 21.00.

Nowenna do Opatrzności Bożej

Nowenna do Opatrzności Bożej z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim w oczekiwaniu na jego beatyfikację odmawiana przed XIII Świętem Dziękczynienia.
Czas trwania nowenny: 29 maja – 6 czerwca.

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

We wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, na Mszach św. będą wystawione jej relikwie. Zapraszamy do wypraszania łask za wstawiennictwem polskich Świętych i Błogosławionych. Korzystajmy z tego daru Kościoła.

Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i podjętymi w tej sprawie decyzjami Rady Ministrów zwiedzanie Świątyni zostało wstrzymane do odwołania. Czasowo zamknięty został również punkt informacyjny. Możliwość uczestniczenia w liturgii, adoracji i modlitwie pozostaje bez zmian.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Od dziś św. Faustyna będzie wspominana w liturgii na całym świecie

Święta s. Faustyna została dziś wpisana do tzw. kalendarza rzymskiego, co oznacza, że jej wspomnienie liturgiczne ma się znaleźć w księgach liturgicznych na całym świecie.
Relikwie św. Faustyny zostały wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej 3 czerwca 2018 r.

Zapraszamy na różaniec po Mszy św. wieczornej

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego OTWARTE

Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego od niedzieli 10 maja jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.
W niedzielę 17 maja ZNIŻKA dla zwiedzających.

Litania Loretańska

Miesiąc maj, poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

Ojciec Święty apeluje o podjęcie w maju modlitwy różańcowej

Drodzy bracia i siostry, wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę. Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie. Dziękuję wam z serca i wam błogosławię.

Papieska intencja modlitwy na maj 2020

» Intencja ewangelizacyjna – Za diakonów
Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Wystawa: Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który patrzył dalej

Wystawa przedstawia archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego opatrzone komentarzem opracowanym we współpracy z Michaliną Jankowską, członkinią Instytutu i duchową córką Prymasa. Ekspozycja jest próbą ukazania Prymasa jako postaci nieprzeciętnej – nieugiętego w wierze i mądrego Pasterza w trudnym okresie historii, ale także człowieka tajemnicy.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej