Dziękczynienie za Dziękczynienie

Coroczne Święto Dziękczynienia to wydarzenie przygotowywane wspólnie przez pracowników Centrum Opatrzności Bożej, zaprzyjaźnione instytucje i firm oraz wolontariuszy, których oddanie jest bardzo duże. Dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu, poświęconemu czasowi i wysiłkowi czerwcowe uroczystości są pięknie przygotowane i przebiegają bez zakłóceń.

W wtorek, w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, odbyło się spotkanie dziękczynne.

Przybyłych gości przywitał ks. Tadeusz Aleksandrowicz, kustosz powstającego Sanktuarium, który zauważył, że dziękując drugiemu człowiekowi przybliżamy niebo na ziemi. – Witam w niebie na Miodowej – zakończył, prosząc o zabranie głosu kard. Kazimierza Nycza.

Metropolita Warszawski podziękował wszystkim przybyłym za ogromny trud i wkład w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego święta. Zwrócił uwagę, że tworzy się pewien ruch społeczny, w którym uczestniczą wspaniali ludzie, przygotowujący co roku to święto.

Piotr Gaweł, prezes Centrum Opatrzności Bożej podkreślił, że tego święta nie byłoby bez pomocy, wkładu pracy, zaangażowania i wysiłku zaproszonych na spotkanie.

Następnie kard. K. Nycz wspólnie z bp. Rafałem Markowskim wręczali dyplomy dziękczynne i pamiątkowe upominki wolontariuszom i przedstawicielom instytucji wspomagającym organizację XI Święta Dziękczynienia.

Po części oficjalnej w ogrodzie był poczęstunek i czas na  rozmowy.  W tym czasie uczestnicy spotkania mogli posłuchać muzyki w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej Polskiej Grupy Górniczej.

Wszystkim ludziom dobrej woli i życzliwym instytucjom Kardynał i Zespół Centrum Opatrzności Bożej raz jeszcze serdecznie dziękuje.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej