Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

III niedziela Adwentu. Zapowiedź nowego chrztu

Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! O nic się już nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. a pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.

Z Duchem Twoim. Roraty 2018: Pokój

Poznajemy Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej – Ducha Świętego i Jego dary.
Dar mądrości » Dar rozumu » Dar umiejętności » Dar rady » Dar męstwa » Dar pobożności » Dar bojaźni Bożej » Dobroć » Łagodność » Pokój

Ewangelia w filmie światowym – AMADEUSZ

„Ewangelia w filmie światowym” to cykl spotkań, podczas których będziemy dyskutować na temat wybranego filmu, poszukując w nim wartości duchowych w kluczu chrześcijańskim.
Pierwsze spotkanie będzie poświęcone filmowi „Amadeusz” Miloša Formana. Spotkania są otwarte dla wszystkich. Szczególnie zapraszamy sympatyków dobrego kina.

Wieczór dla Jezusa

„Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła” (Ps 139, 14)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Pieśni na Narodzenie Pańskie

Polska Opera Królewska zaprasza na koncert pt. „Pieśni na Narodzenie Pańskie”, podczas którego zabrzmią kolędy w różnorodnych opracowaniach – od tych najdawniejszych, aż po dzisiejsze. Program otwierają polskie pieśni na Boże Narodzenie powstałe w XV i XVI wieku.

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Od I niedzieli Adwentu po Mszach św. będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

Panama w Warszawie

Zaproszenie jest skierowane w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-26 lat, ale tego dnia drzwi Świątyni będą również otwarte dla wszystkich „młodych duchem”, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Słowo Arcybiskupa Warszawskiego na Adwent

Życie chrześcijańskie człowieka jest nieustannym usuwaniem przeszkód na drodze działania Ducha Świętego. Duch Święty jest mocą, jest światłem naszych sumień. On oświeca dom naszego jestestwa.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej