MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00 (po Mszy św. różaniec).

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-05-31)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wszechmogący, wieczny Boże, wejrzyj na Serce najmilszego Syna swego i na chwałę, i zadośćuczynienie, jakie w imieniu grzeszników Ci składa, daj się przebłagać tym, którzy żebrzą Twojego miłosierdzia, i racz udzielić przebaczenia w imię tegoż Syna swego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Nowenna do Opatrzności Bożej

Nowenna do Opatrzności Bożej z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim w oczekiwaniu na jego beatyfikację odmawiana przed XIII Świętem Dziękczynienia.
Czas trwania nowenny: 29 maja – 6 czerwca.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i podjętymi w tej sprawie decyzjami Rady Ministrów zwiedzanie Świątyni zostało wstrzymane do odwołania. Czasowo zamknięty został również punkt informacyjny. Możliwość uczestniczenia w liturgii, adoracji i modlitwie pozostaje bez zmian.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Zapraszamy na różaniec po Mszy św. wieczornej

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego OTWARTE

Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego od niedzieli 10 maja jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.
W niedzielę 17 maja ZNIŻKA dla zwiedzających.

Wystawa: Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który patrzył dalej

Wystawa przedstawia archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego opatrzone komentarzem opracowanym we współpracy z Michaliną Jankowską, członkinią Instytutu i duchową córką Prymasa. Ekspozycja jest próbą ukazania Prymasa jako postaci nieprzeciętnej – nieugiętego w wierze i mądrego Pasterza w trudnym okresie historii, ale także człowieka tajemnicy.