Aktualności

Transmisja nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej (maj)

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w górnym kościele. Zachęcamy do uczestniczenia w życiu parafii i Kościoła za pośrednictwem transmisji internetowych.
Msze św. w niedziel o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 (po nabożeństwie majowym), 19.00 i 20.30.

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, DODATKOWA o 15.00 (przed Mszą św. nabożeństwo majowe), 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00 (po Mszy św. różaniec).

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-05-27)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Nowenna do Opatrzności Bożej

Nowenna do Opatrzności Bożej z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim w oczekiwaniu na jego beatyfikację odmawiana przed XIII Świętem Dziękczynienia.
Czas trwania nowenny: 29 maja – 6 czerwca.

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

We wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, na Mszach św. będą wystawione jej relikwie. Zapraszamy do wypraszania łask za wstawiennictwem polskich Świętych i Błogosławionych. Korzystajmy z tego daru Kościoła.

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

W sobotę nieszporami o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
W programie: » nieszpory » adoracja Najświętszego Sakramentu » Msza św. ok. godz. 21.00.

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Dziewięć dni przed Zesłaniem Ducha Świętego Kościół rozpoczyna modlitewną nowenną do Ducha Świętego. Nowenna ta jest najstarszym zgromadzeniem modlitewnym Kościoła. Jest to modlitwa polecona przez samego Pana Jezusa w dniu Wniebowstąpienia.

Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i podjętymi w tej sprawie decyzjami Rady Ministrów zwiedzanie Świątyni zostało wstrzymane do odwołania. Czasowo zamknięty został również punkt informacyjny. Możliwość uczestniczenia w liturgii, adoracji i modlitwie pozostaje bez zmian.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Od dziś św. Faustyna będzie wspominana w liturgii na całym świecie

Święta s. Faustyna została dziś wpisana do tzw. kalendarza rzymskiego, co oznacza, że jej wspomnienie liturgiczne ma się znaleźć w księgach liturgicznych na całym świecie.
Relikwie św. Faustyny zostały wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej 3 czerwca 2018 r.

Zapraszamy na różaniec po Mszy św. wieczornej

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego OTWARTE

Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego od niedzieli 10 maja jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.
W niedzielę 17 maja ZNIŻKA dla zwiedzających.

Litania Loretańska

Miesiąc maj, poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

Ojciec Święty apeluje o podjęcie w maju modlitwy różańcowej

Drodzy bracia i siostry, wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę. Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie. Dziękuję wam z serca i wam błogosławię.

Papieska intencja modlitwy na maj 2020

» Intencja ewangelizacyjna – Za diakonów
Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Wystawa: Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który patrzył dalej

Wystawa przedstawia archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego opatrzone komentarzem opracowanym we współpracy z Michaliną Jankowską, członkinią Instytutu i duchową córką Prymasa. Ekspozycja jest próbą ukazania Prymasa jako postaci nieprzeciętnej – nieugiętego w wierze i mądrego Pasterza w trudnym okresie historii, ale także człowieka tajemnicy.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej