MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 26 stycznia

Miłość i wierność gładzą winę, Bojaźń Pańska ze złych dróg sprowadza (Prz 16, 6)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

List pasterski Episkopatu Polski na Rok św. Stanisława Kostki

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom.

Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki (por. Mt 25,35.43). Pan powierza macierzyńskiej miłości Kościoła każdą osobę ludzką zmuszoną do opuszczenia swojej ojczyzny w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2018

Styczeń
Intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

Pokój światu, ludziom radość

Kolęda „Cicha noc”, która 6 stycznia zabrzmiała w Świątyni Opatrzności Bożej, rozpoczęła koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zasłużona renoma, jaką cieszy się w kraju i zagranicą ten zespół, przyciągnęła do Świątyni blisko dwa tysiące słuchaczy.

Rodziny Bogiem silne w Świątyni Opatrzności Bożej

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w dziękczynnej Mszy św. za dar rodziny. Na zaproszenie metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza do Świątyni Opatrzności Bożej przybyło ponad 1600 osób, w tym 73 pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą swe okrągłe rocznice ślubu.