Koncert z okazji Święta Niepodległości

Światowa premiera wielkiej formy oratoryjnej Missa Solemnis, autorstwa Pawła Muzyki jako wotum wdzięczności z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości zostanie uświetnione przez uroczysty koncert rozpoczynający się o godz. 17.00. W tym roku usłyszymy skomponowane specjalnie na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości dzieło Pawła Muzyki.

To monumentalne 13-częściowe oratorium będzie miało w Świątyni Opatrzności Bożej swą światową prapremierę. Mszę Dziękczynną – bo taki jest tytuł tego dzieła – wykona pod batutą Tomasza Tokarczyka orkiestra Sinfonia Viva wraz z chórem Filharmonii Narodowej i solistami.

Soliści:
  • Katarzyna Oleś-Blacha – sopran,
  • Anna Radziejewska – mezzosopran,
  • Andrzej Lampert – tenor,
  • Przemysław Firek – bas.

Wstęp na koncert wolny!

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej