Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

XXXIII niedziela zwykła

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Orędzie Ojca Świętego na III Światowy Dzień Ubogich

Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa.

English Mass at Wilanow

We would like to invite you to the next English Mass in Wilanow. The Mass will be celebrated on Saturday November 23 at 5 pm in the Adoration Chapel. Confession in English is also available before and during Mass.

„Wolność wywalczona i zadana”. Msza św. w intencji Ojczyzny

W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Świątyni Opatrzności w intencji Ojczyzny modlili się: prezydent, przedstawiciele rządu i parlamentarzyści, nuncjusz apostolski i przedstawiciele Episkopatu. „Wolność została wywalczona, ale też przez Pana Boga została Polakom dana i zadana” – powiedział kard. Kazimierz Nycz rozpoczynając liturgię

Potrzeba wzajemnego zaufania

Uroczystą Mszą św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie rozpoczęły się w Warszawie obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięli w niej udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, parlamentarzyści, członkowie rządu, samorządowcy, wojsko, harcerze, a także darczyńcy świątyni – narodowego wotum.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Wystawa „Droga do Wolności”

Instalację poświęconą pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski można oglądać w nowej lokalizacji przed Świątynią Opatrzności Bożej. „Droga do Wolności” została przygotowana przez zespół Mt 5 14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z MKiDN w ramach programu Niepodległa.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej