MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

DO ŚWIĄTYNI WCHODZIMY PRZEZ PYLON OD STRONY ALEI RZECZYPOSPOLITEJ.

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej

Katechiści i wspólnota zapraszają dorosłych i młodzież w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
Droga Neokatechumenalna jest duszpasterstwem parafialnym wprowadzającym w chrześcijaństwo. Stanowi drogę nawrócenia, dzięki której można odkryć bogactwo chrztu. Jest narzędziem, które prowadzi do pełni chrześcijaństwa – daje moc przyjęcia Krzyża.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 29 marca

„Nie bój się, córko Syjonu! Oto Król przybywa, siedząc na oślęciu” (J 12, 15)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa”

Przy Świątyni Opatrzności Bożej zostanie otwarta wyjątkowa multimedialna czasowa wystawa – „Śladami Jezusa”. Zabierze ona zwiedzających w interaktywną podróż do czasów, w których żył Jezus z Nazaretu. To multimedialna pielgrzymka do Jerozolimy, pozwalająca poznać historie ludzi i miejsc, a przede wszystkim ślady życia Jezusa.

Koncert „Gloria Patri”

Koncert „Gloria Patri” to hołd dla Jana Pawła II w 14. rocznicę jego śmierci. Program koncertu czerpie inspirację z modlitwy – różańca. Zabrzmią „Pater Noster” Jakuba Neske oraz „Ave Maria” w muzycznym ujęciu kompozytorów takich jak Tomas Luis de Victoria, Siergiej Rachmaninow, Janusz Dąbrowski, Michał Dąbrowski, Franz Biebl i Javier Busto.

„Tenebrae responsories” Tomasa Luisa de Victorii

W niedzielę 31 marca o godz. 21.30 zespół wokalny IMPREVISTI wykona „Tenebrae responsories” Tomasa Luisa de Victorii. Ciemne jutrznie de Victorii to arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej.

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.

Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych

Celebracja Triduum Paschalnego męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, szczyt roku liturgicznego, za każdym razem zaprasza nas do przeżywania pewnego procesu przygotowania, ze świadomością, że nasze stawanie się na wzór obrazu Chrystusa jest bezcennym darem miłosierdzia Bożego.

Wielkopostne Kościoły Stacyjne

Od Środy Popielcowej w Warszawie rozpocznie się wielkopostne pielgrzymowanie do 40 kościołów stacyjnych stolicy. Zaczerpnięta z Rzymu tradycja pochodząca z IV wieku, od 5 lat żywa jest także w Warszawie. Wyznaczone na każdy dzień Wielkiego Postu świątynie to przestrzeń modlitwy dla osób, które szukają czegoś więcej.