Aktualności

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-03-26)

Drodzy Parafianie, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Do 29 marca wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, DODATKOWA o 15.00 połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00, a po niej różaniec.

V niedziela Wielkiego Postu

Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?». Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat».

Wytyczne dotyczące Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego

Na mocy dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz noty Penitencjarii Apostolskiej o Sakramencie Pojednania w aktualnej sytuacji pandemii i dekretu tejże Penitencjarii dotyczącego specjalnych odpustów w sytuacji pandemii, Arcybiskup Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz kieruje do kapłanów Archidiecezji Warszawskiej wytyczne na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

Nowy komunikat Przewodniczący Episkopatu

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Zapraszamy na różaniec po Mszy św. wieczornej

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i podjętymi w tej sprawie decyzjami Rady Ministrów zwiedzanie Świątyni zostało wstrzymane do odwołania. Czasowo zamknięty został również punkt informacyjny. Możliwość uczestniczenia w liturgii, adoracji i modlitwie pozostaje bez zmian.

Komunia duchowa

W sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można – jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu.

Diecezjalny Dzień Młodzieży ODWOŁANY

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem oraz decyzjami administracyjnymi wydanymi przez stosowne organy państwa Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży informuje o odwołaniu m.in. Diecezjalnego Dnia Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej dnia 4 kwietnia 2020 r.

Wielkopostne Kościoły Stacyjne w Warszawie

Już od pięciu lat mieszkańcy Warszawy praktykują w Wielkim Poście dawną tradycję pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Początek tegorocznej edycji w Środę Popielcową 26 lutego w Świątyni Opatrzności Bożej, w której o godz. 20.00 kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem.

Gorzkie Żale

Nabożeństwo Gorzkich Żali jest nabożeństwem szczególnym, bogatym w treść teologiczną i niosącym w sobie ogromny ładunek ekspresji. Wszystko po to, aby jego uczestnik mógł duchowo zjednoczyć się z cierpiącym Panem. To śpiewane rozważanie o Męce Pańskiej jest jednocześnie modlitwą i prośbą o nawrócenie osobiste i całego świata do Miłości, która nie jest przez ludzi kochana.

W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!

W nadchodzącym Wielkim Poście przyzywam wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny abyśmy przyjęli wezwanie do pojednania się z Bogiem, utkwili nasze spojrzenie serca na Tajemnicy Paschalnej i nawrócili się na otwarty i szczery dialog z Bogiem.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Droga Krzyżowa ze Świętymi Opatrznościowymi

» Święty Jan Paweł II » Święta Faustyna Kowalska
» Święty Maksymilian Maria Kolbe » Święta Urszula Ledóchowska
» Błogosławiony Honorat Koźmiński » Błogosławiony Edmund Bojanowski

Wystawa: Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który Patrzył dalej

Wystawa przedstawia archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego opatrzone komentarzem opracowanym we współpracy z Michaliną Jankowską, członkinią Instytutu i duchową córką Prymasa. Ekspozycja jest próbą ukazania Prymasa jako postaci nieprzeciętnej – nieugiętego w wierze i mądrego Pasterza w trudnym okresie historii, ale także człowieka tajemnicy.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej