Muzyka sakralna – koncert „Mazowsza”

Soliści, chór i orkiestra Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego wykonają utwory znajdujące się na najnowszej płycie „Muzyka sakralna”. Serdecznie zapraszamy do Świątyni Opatrzności Bożej na koncert, który rozpocznie się 28 kwietnia o godz. 20.00.

Płyta „Muzyka sakralna” – wydana z okazji 70-lecia istnienia zespołu – zawiera utwory muzyki sakralnej, które w ostatnich kilku latach znalazły się w repertuarze zespołu „Mazowsze”. Dzieła te prezentowane były w Wilnie, Irkucku oraz polskich sanktuariach m.in. na Jasnej Górze oraz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

W szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, utwory: G. B. Pergolesiego, G. F. Händla, W. A. Mozarta, S. Moniuszki, P. Mascagniego czy C. Francka w wykonaniu „Mazowsza” uświetniały uroczystości o charakterze religijnym i państwowym w Polsce i za granicą.

Lista utworów:

1. G. F. Hӓndel: Mesjasz – Uwertura (orkiestra)
  2. Gaude Mater Polonia (chór)
  3. W. A. Mozart: Ave verum corpus (chór)
  4. W. A. Mozart: Msza Koronacyjna C-dur (KV 317) – Credo (Katarzyna Miąsik, Anna Łukawska, Andrei Baravik, Artur Janda, chór)
  5. W. A. Mozart: Msza Koronacyjna C-dur (KV 317) – Agnus Dei (Katarzyna Miąsik, Anna Łukawska, Andrei Baravik, Artur Janda, chór)
  6. G. B. Pergolesi: Stabat Mater – Stabat Mater Dolorosa (chór)
  7. G. B. Pergolesi: Stabat Mater – Quae moerebat et dolebat (Anna Łukawska)
  8. G. B. Pergolesi: Stabat Mater – Violit suum dulcem natum (Katarzyna Miąsik)
  9. G. B. Pergolesi: Stabat Mater – Quando corpus morietur (chór)
  10. W. A. Mozart: Requiem d-moll (KV 626) – Dies irae (chór)
  11. W. A. Mozart: Requiem d-moll (KV 626) – Lacrimosa
  12. P. Mascagni – Ave Maria (Katarzyna Miąsik)
  13. C. Franck: Panis Angelicus (Andrei Baravik)
  14. S. Moniuszko: III Litania Ostrobramska (Katarzyna Miąsik, Anna Łukawska, Andrei Baravik, Artur Janda, chór)
  15. Modlitwa do Bogarodzicy (chór)
  16. G. F. Hӓndel: Mesjasz – Alleluja (chór)
  • Katarzyna Miąsik – sopran
  • Anna Łukawska – mezzosopran
  • Andrei Baravik – tenor
  • Artur Janda-bas

• Wykonawcy: soliści, chór i orkiestra PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego
  • Dyrygent: Jacek Boniecki

Płyta sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.