Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Wskazują na Serce Jezusa

– To siostry sercanki – duchowe spadkobierczynie bp. Józefa Pelczara i s. Klary Szczęsnej spowodowały, że ich relikwie zostały uroczyście wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej – podkreśla ks. Tadeusz Aleksandrowicz. Jego zdaniem, najważniejsze i najcenniejsze w życiu i działalności sióstr sercanek jest rozszerzanie kultu Serca Bożego a na obecny czas – jak podkreśla – potrzebne jest dostrzeżenie go jako źródła wszelkiej miłości.

2. niedziela zwykła

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Boże, Ojcze Pana naszego, Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela, dozwól, abyśmy uświadamiali sobie wielkie niebezpieczeństwa, w jakich pogrążają nas nieszczęsne podziały. Spraw, aby znikła wszelka nienawiść, wszelkie przesądy, wszystko, co może nam stawiać przeszkody na drodze do zjednoczenia i Bożej zgody.

Niedziela Słowa Bożego: codziennie czytajmy Biblię

Biblia to najważniejsza księgą każdego chrześcijanina, dlatego proszę wszystkich katolików w Polsce i naszych rodaków poza granicami kraju, byśmy codziennie czytali Pismo Święte i modlili się nim – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Kurs przedmałżeński

Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych rozpocznie się 4 lutego 2020 r. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Kurs trwa 10 tygodni. Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia katechez, jest uczestnictwo na wszystkich katechezach.

Wystawa: Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który Patrzył dalej

Wystawa przedstawia archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego opatrzone komentarzem opracowanym we współpracy z Michaliną Jankowską, członkinią Instytutu i duchową córką Prymasa. Ekspozycja jest próbą ukazania Prymasa jako postaci nieprzeciętnej – nieugiętego w wierze i mądrego Pasterza w trudnym okresie historii, ale także człowieka tajemnicy.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2020

Styczeń
» Intencja ewangelizacyjna – Szerzenie pokoju na świecie
Módlmy się, aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej