MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00 (po Mszy św. różaniec).

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-06-29)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Wszechmogący, wieczny Boże, który nas przykładem świętego Benedykta zachęcasz do umiłowania doskonałości, oczyść nasze serca i napełnij Twoją łaską, ażebyśmy przez nią z Tobą złączeni, wytrwali w naszych dobrych postanowieniach i służyli Ci wiernie do śmierci, a przez to osiągnęli szczęśliwość wieczną.

XV niedziela zwykła

Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.

Msza św. dla dzieci w POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci z naszej Świątyni. Bezpłatnie na ipla.tv.
Świątynia Opatrzności Bożej: XV NIEDZIELA ZWYKŁA, godz. 10.30.

Lipiec miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa

Święty Jan XXIII ogłosił w 1960 r. list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W ten sposób Ojciec Święty zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swych rozmyślań uczynili Krew Chrystusa.

Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej WZNOWIONE

Od 1 czerwca można z przewodnikiem zwiedzać Świątynię Opatrzności Bożej (kościół górny i Panteon Wielkich Polaków). Przypominamy o konieczności przestrzegania rygorów sanitarnych: usta i nos zakrywamy maseczką oraz zachowujemy odstęp od innych osób.
Czynny jest także punkt informacyjny, w którym można zakupić dewocjonalia i pamiątki.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Zapraszamy na różaniec po Mszy św. wieczornej

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego OTWARTE

Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego od niedzieli 10 maja jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.
W niedzielę 17 maja ZNIŻKA dla zwiedzających.