Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 lutego

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie... (Mt 26, 41a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Dziękczynienie za łaskę chrztu świętego

W sobotę, 24 lutego, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się wielkopostny dzień skupienia. Rozpocznie się on adoracją Najświętszego Sakramentu (połączoną z różańcem) o godz. 10.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 25 lutego, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Adoracja Chrystusa Ukrzyżowanego

Krzyż jest punktem odniesienia dla wszystkiego, co robimy w życiu. Kalwaria znajduje się w samym sercu chrześcijaństwa. Krzyż jest wielką szansą dla człowieka, bo dopiero pod nim rodzą się poważne pytania i nie sposób zadowolić się banalnymi odpowiedziami.

Z Maryją do Jezusa. O poczatkach Rycerstwa Niepokalanej

Rycerstwo Niepokalanej w zamierzeniach św. Maksymiliana stanowiło formę wcielenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi oraz odpowiedź na nieustanne pragnienie Maryi ratowania wszystkich dusz, które Chrystus odkupił Swoją Krwią. Ojciec Stanisław wskazał, że ideę Rycerstwa Niepokalanej o. Kolbe streścił w zdaniu: Zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez Nią Chrystus, zakrólował w duszach wszystkich ludzi.

Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu

Ponownie zbliża się Pascha Pana! Aby nas do niej przygotować, Boża Opatrzność daje nam każdego roku Wielki Post, „sakramentalny znak naszego nawrócenia” (1), który zapowiada i urzeczywistnia możliwość nawrócenia się do Pana całym sercem i całym życiem.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny

Po raz drugi Świątynia Opatrzności Bożej była w Środę Popielcową pierwszym z czterdziestu kościołów stacyjnych, w których wierni uczestniczą w nabożeństwach i modlitwach przygotowujących do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich – Wielki Post 2018

W okresie Wielkiego Postu diecezja warszawska i warszawsko-praska wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna, specjalna modlitwa.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej