Panama w Warszawie

Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Piękny, atrakcyjny kulturowo i klimatycznie kraj, do którego bardzo chciałoby się pojechać...

Niestety duża odległość powoduje, że dla wielu młodych to po prostu niemożliwe. Stąd kontynuując tradycję zainicjowaną spotkaniem sprzed 8 lat („Sydney w Warszawie”) kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski zaprosił Wspólnotę Emmanuel do zorganizowania wydarzenia „Panama w Warszawie” dla wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata.

Zapraszamy wszystkich chętnych, aby w niedzielę 27 stycznia o godz. 14.00 przybyli do warszawskiego Wilanowa, gdzie w Świątyni Opatrzności Bożej w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży odbędzie się spotkanie „Panama w Warszawie”. Wydarzenie poprowadzi Michał „PAX” Bukowski – młody i charyzmatyczny raper, prowadzący w TVP program młodzieżowy „Studio Raban”. Konferencję nawiązującą do myśli przewodniej obecnych Światowych Dni Młodzieży – „Oto ja służebnica Pańska” wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Tego dnia przewidziano bezpośrednie połączenie z młodymi w Panamie. Ambasada Panamska przedstawi kulturę, życie codzienne oraz miejsce Kościoła w Panamie. W trakcie spotkania poznamy i nauczymy się hymnu ŚDM 2019, będzie czas na adorację, refleksję, ale także na radosne bycie razem i doświadczenie wspólnoty młodego, twórczego Kościoła. Spotkanie zwieńczone będzie uroczystą Mszą św., w trakcie której wysłuchamy homilii, którą Papież tego dnia skieruje do młodych, a dzień zakończymy wspólnym radosnym muzycznym uwielbieniem.

Nasze zaproszenie jest skierowane w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-26 lat, ale tego dnia drzwi Świątyni będą również otwarte dla wszystkich „młodych duchem”, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
  • 14.00
    Przywitanie, pieśń do Ducha Świętego, prezentacja o Panamie

• 14.30
    Nauka hymnu 34. Światowych Dni Młodzieży