Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Odpust ku czci Opatrzności Bożej (transmisja)

Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny, który odbędzie się w sobotę 21 września. PROGRAM: godz. 10.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 10.30 – różaniec, godz. 11.00 – konferencja „Czy warto się modlić, skoro Opatrzność Boża czuwa nad nami?”, godz. 12.00 – Msza św.

Uroczystość ku czci Opatrzności Bożej

Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. (...) Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi.

Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie

Przez sakrament chrztu św. zostaliśmy włączeni do Kościoła, który z natury jest misyjny i staliśmy się uczniami-misjonarzami. Tym samym przez samego Chrystusa zostaliśmy zaproszeni, aby Go naśladować i zanieść Dobrą Nowinę o Nim do każdego człowieka.

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wszechmogący wieczny Boże, który św. Michała Archanioła ustanowiłeś obrońcą Kościoła i zwierzchnikiem raju, udziel za jego wstawiennictwem Kościołowi pomyślności i pokoju, a nam łaski w tym życiu i chwały w wieczności. Przez Chrystusa Pana na­szego. Amen.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Kurs przedmałżeński

Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych rozpocznie się 24 września 2019 r. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.15 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Kurs trwa 10 tygodni. Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia katechez, jest uczestnictwo na wszystkich katechezach.

Nowenna do św. Faustyny Kowalskiej

Święta Faustyno, uproś mi łaskę coraz głębszego wnikania w tajemnice miłosierdzia Bożego w dziele stworzenia, zbawienia i chwały, abym jak Ty dawał ją poznać całemu światu.
Święta Faustyno, naucz mnie przebywania z Panem we własnej duszy, słuchania Jego głosu i przeżywania z Nim wszystkich chwil życia. Uproś mi łaskę kontemplacji Miłosierdzia Bożego w codzienności.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 27 września

„On daje siłę zmęczonemu i pomnaża moc bezsilnego” (Iz 40, 29)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO)

Wiele w naszej codzienności nosimy pragnień, wiele jest sposobów, aby je wypełnić, ale czy to wystarczy?
Jezus zaprasza Cię na wyjątkowe spotkanie słowami: „...Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mk 2, 17).

Kurs małżeński

5 października rozpocznie się kurs małżeński. Jest to cykl 7 spotkań, na których małżonkowie wzmacniają swoje relacje, spędzając ze sobą czas w miłej atmosferze randki. Podczas kursu nie ma rozmów grupowych, małżonkowie rozmawiają tylko ze sobą.

Wystawa „Droga do Wolności”

Instalację poświęconą pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski można oglądać w nowej lokalizacji przed Świątynią Opatrzności Bożej. „Droga do Wolności” została przygotowana przez zespół Mt 5 14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z MKiDN w ramach programu Niepodległa.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej