Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

Pierwszy chaczkar dla upamiętnienia Jana Pawła II

Z okazji 100. rocznicy ustanowienia pierwszej Republiki Armenii oraz 40. rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II Ambasada Republiki Armenii w Polsce, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Centrum Opatrzności Bożej zapraszają na uroczystą ormiańsko-katolicką Mszę św. dziękczynną

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO)

Wiele w naszej codzienności nosimy pragnień, wiele jest sposobów, aby je wypełnić, ale czy to wystarczy?
Jezus zaprasza Cię na wyjątkowe spotkanie słowami: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije!” (J 7,37)

Kurs przedmałżeński

Kurs w formie 10 cotygodniowych spotkań zakończonych dniem skupienia. Kurs odbywać się będzie we wtorki o godz. 19.00 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II.
Pierwsze spotkanie: 25 września 2018 r.

Dar świętości jaśnieje dziś w Kościele szczególnym pięknem

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński w każdej sytuacji zachował niewzruszoną ufność w Bożą Opatrzność i tak się modlił: «O Boże, nie od udręczeń i trosk tego świata nas ochraniaj (...) pomnażaj tylko miłość w sercach naszych i daj, abyśmy przy najgłębszej pokorze zachowali nieograniczoną ufność w pomoc i miłosierdzie Twoje».

24. niedziela zwykła. Zapowiedź męki Chrystusa

«Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je».

Krzyżu święty nade wszystko...

Bóg zgodził się być bezsilny wobec człowieka i nic nie zrobi jeśli on nie powie „tak”. Największą przeszkodą we współdziałaniu człowieka z Bożą Opatrznością jest nasz rozum i nasza wola, gdy upiera się przy swoim.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej