Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

2 czerwca NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 10.30.

Nowenna do Opatrzności Bożej przed XII Świętem Dziękczynienia

Nowennę do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, Błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Franciszki Siedliskiej, której relikwie zostaną wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej i Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego – w oczekiwaniu na jego rychłą beatyfikację ROZPOCZYNAMY 24 MAJA.

XII Święto Dziękczynienia. Program dla całej rodziny

» Msza św. dziękczynna » Rodzinna gra terenowa „Święta drużyna Bożego planu się trzyma” » Wypuszczenie do nieba baloników DZIĘKUJĘ » Przystanek „Dziękujemy” » Ruchomy Teatr XXI Wieku » Plac zabaw.

XII Święto Dziękczynienia. W trosce o rodzinę

Podczas Święta Dziękczynienia, które będziemy obchodzić 2 czerwca, podziękujemy Opatrzności Bożej za dwóch wielkich Pasterzy: św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Mszy św. o godz. 12.00 z udziałem Episkopatu Polski przewodniczyć będzie i homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz.

XII Święto Dziękczynienia. Wolontariusze poszukiwani

Zespół pracowników Centrum Opatrzności Bożej staje, jak co roku, wobec ogromu zadań organizacyjnych związanych z przygotowaniem tego wydarzenia i obsługą pielgrzymów przybywających do Świątyni w tym wyjątkowym dniu. Zwracamy się do wolontariuszy z prośbą o wsparcie. Liczymy na Państwa życzliwość.

Kurs Filip

Ideą rekolekcji jest ukazanie Boga żywego, z którym można nawiązać relacje. Często wierzymy w Boga martwego, który gdzieś tam jest, kiedyś coś może robił, opisali to w Piśmie Świętym, ale teraz albo się schował, albo ma swoje sprawy. Natomiast Bóg żywy to taki, który jest naprawdę zainteresowany naszym życiem, który pragnie mieć głęboką relacje z nami. Chcesz poznać takiego Boga?

Nowenna za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej

Rozpoczynamy nowennę za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej, której wspomnienie będziemy obchodzić 29 maja. Relikwie Świętej zostały wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej 14 października 2015 r. Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które mamy w naszej Świątyni.

Apostołka godności życia rodzinnego

Franciszka Siedliska, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, została beatyfikowana w kwietniu 1989 r. Zostawiła swoim siostrom jako wzór Najświętszą Rodzinę z Nazaretu, wspólnotę zjednoczoną więzią doskonałej miłości i wypełnioną całkowicie obecnością Jezusa Chrystusa.

Oddaj książkę – stwórz bibliotekę

Od 23 kwietnia do 26 maja pracownicy Biblioteki Instytutu Papieża Jana Pawła II przeprowadzą zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży – pacjentów szpitali, hospicjów, domów dziecka.
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji

Litania Loretańska

Miesiąc maj, poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej