MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Środa Popielcowa

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam, już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!

W nadchodzącym Wielkim Poście przyzywam wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny abyśmy przyjęli wezwanie do pojednania się z Bogiem, utkwili nasze spojrzenie serca na Tajemnicy Paschalnej i nawrócili się na otwarty i szczery dialog z Bogiem.

Wielkopostne Kościoły Stacyjne w Warszawie

Już od pięciu lat mieszkańcy Warszawy praktykują w Wielkim Poście dawną tradycję pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Początek tegorocznej edycji w Środę Popielcową 26 lutego w Świątyni Opatrzności Bożej, w której o godz. 20.00 kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 28 lutego

„A zbawiony zostanie każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego” (Dz 2, 21)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Najświętsze Serce

Pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym. Wielkim orędownikiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa był św. Jan Paweł II, który mówił, że „Bóg objawia swą miłość w Sercu Chrystusa”.

Holy Mass in English

We would like to invite you to the next Holy Mass in English in Wilanow. The Mass will be celebrated on Saturday February 29 at 5 pm in the Adoration Chapel. Confession in English is also available before and during Mass.

Msza św. z okazji 7. rocznicy wyboru papieża Franciszka

W przeddzień 7. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, w czwartek 12 marca o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej, zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji papieża Franciszka.

Papieska intencja modlitwy na luty 2020

» Intencja powszechna – Słuchanie wołania migrantów
Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Wystawa: Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który Patrzył dalej

Wystawa przedstawia archiwalne fotografie pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego opatrzone komentarzem opracowanym we współpracy z Michaliną Jankowską, członkinią Instytutu i duchową córką Prymasa. Ekspozycja jest próbą ukazania Prymasa jako postaci nieprzeciętnej – nieugiętego w wierze i mądrego Pasterza w trudnym okresie historii, ale także człowieka tajemnicy.