Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

Przy udzielaniu Komunii Świętej do ust każdy kapłan kilka razy w roku spotyka sytuację, że Pan Jezus upada na ziemię. Patena czasem uchroni przed tym upadkiem, ale częściej nie uchroni. Przy udzielaniu Komunii Świętej na rękę nie spotkałem się jeszcze nigdy, aby Pan Jezus upadł na ziemię.

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-08-01)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

Ojciec Maksymilian Kolbe, więzień obozowy, upomniał się w obozie śmierci o prawo do życia niewinnego człowieka – jednego z milionów. Upomniał się o prawo do życia, wyrażając gotowość pójścia na śmierć w jego zastępstwie, ponieważ tamten był ojcem rodziny i jego życie potrzebne było najbliższym. Ojciec Maksymilian Maria Kolbe potwierdził w ten sposób prawo Stwórcy do życia niewinnego człowieka, dał świadectwo Chrystusowi i miłości.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie swojej służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię, a Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, co się Go boją.

XX niedziela zwykła

Jezus podążył w okolice Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha».

Msza św. dla dzieci w POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci z naszej Świątyni. Bezpłatnie na ipla.tv.
Świątynia Opatrzności Bożej: XX NIEDZIELA ZWYKŁA, godz. 10.30.

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbego

5 sierpnia rozpoczyna się nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 14 sierpnia.
Święty Maksymilianie, który przez całe swoje życie aż do heroicznej śmierci przeszedłeś z Niepokalaną, dopomóż i nam szczęśliwie przejść do wieczności pod opieką Matki Niepokalanej.

„17” wyruszyły w drogę do Maryi

W trakcie Mszy św. inaugurującej tegoroczną, wyjątkową WPP 17 AG do tronu Jasnogórskiej Pani, ksiądz prowincjał Zenon Hanas SAC podkreślił, że istotą pielgrzymowania jest odejście od tego, co wydaje się konieczne i oczywiste, by spojrzeć na swoje życie z boku i dostrzec rozświetloną twarz Pana Jezusa.

Ukaż nam Tajemnicę

W święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia rozpocznie się duchowa 309. Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup „17” na Jasną Górę, pod hasłem: „Ukaż nam Tajemnicę”. Parafialna grupa pielgrzymkowa na Jasną Górę zaprasza do uczestnictwa duchowego w tegorocznej pielgrzymce.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Przestrzeganie zaleceń sanitarnych wyrazem naszej odpowiedzialności

Zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Podobnie przestrzeganie zasad higieny, m.in. dezynfekcja rąk, to zachowania, które pokazują nasze podejście do ewangelicznej zasady miłości bliźniego, o której w czasie pandemii wielokrotnie przypomina papież Franciszek.