Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

„Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”

Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę starych kluczy i telefonów komórkowych wraz z ładowarkami w ramach akcji Księży Werbistów „Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”. Klucze i telefony można wkładać do kosza wystawionego przy zakrystii w Panteonie Wielkich Polaków oraz w niedziele w szklanym wejściu do górnej świątyni od 13 do 25 listopada.

Orędzie Ojca Świętego na I Światowy Dzień Ubogich

Jeśli chcemy naprawdę spotkać Chrystusa, to konieczne jest, abyśmy dotknęli się Jego Ciała w ranach ubogich, w odpowiedzi na Komunię sakramentalną otrzymaną w Eucharystii. Ciało Chrystusa łamane podczas Świętej Liturgii pozwala nam się odnaleźć przez miłość wspólną w obliczach oraz w osobach najbiedniejszych braci i sióstr.

Inauguracja obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Uroczystą Eucharystią w Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęły się tegoroczne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncelebrowało ją dwunastu biskupów (wśród nich nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio) i kilkudziesięciu kapłanów. Mszy św. przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Eucharistic Celebration with Cardinal Tagle

W niedzielę, 12 listopada, o godz. 19.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana z arcybiskupem Manili kard. Luis Antonio Tagle z Filipin. W Eucharystii udział wezmą także biskupi z Australii, Brazylii oraz Afryki.

Nowa instrukcja KEP o muzyce kościelnej

Nowa instrukcja o muzyce kościelnej przypomina normy dotyczące muzyki wykonywanej podczas liturgii. Wyjaśnia jakie rodzaje utworów mogą być uznane za śpiew liturgiczny oraz na jakich instrumentach powinny być wykonywane.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej