Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnym kościele.
Msze św. w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej

Katechiści i wspólnota zapraszają dorosłych i młodzież w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
Droga Neokatechumenalna jest duszpasterstwem parafialnym wprowadzającym w chrześcijaństwo. Stanowi drogę nawrócenia, dzięki której można odkryć bogactwo chrztu. Jest narzędziem, które prowadzi do pełni chrześcijaństwa – daje moc przyjęcia Krzyża.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 22 lutego

„W Nim również – uwierzywszy, zostaliście naznaczeni pieczęcią, Duchem Świętym, który był obiecany” (Ef 1, 13b)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Dziękczynienie za łaskę chrztu świętego

Świątynia Opatrzności Bożej jest miejscem, w którym jednoczymy się w dziękczynieniu za dary otrzymywane od Dobrego Ojca. Poprzez chrzest św. stajemy się dziećmi Bożymi i możemy mieć udział w życiu wiecznym. Bóg Ojciec zwraca się do każdego z nas przez swego Syna: Moje dziecko. Chciejmy dziękować Bogu za dar dziecięctwa Bożego, który stał się naszym udziałem.

Multimedialna wystawa „Śladami Jezusa”

Na początku Wielkiego Postu zostanie otwarta wyjątkowa multimedialna czasowa wystawa – „Śladami Jezusa”. Zabierze ona zwiedzających w interaktywną podróż do czasów, w których żył Jezus z Nazaretu. To multimedialna pielgrzymka do Jerozolimy, pozwalająca poznać historie ludzi i miejsc, a przede wszystkim ślady życia Jezusa.

Koncert „Gloria Patri”

Koncert „Gloria Patri” to hołd dla Jana Pawła II w 14. rocznicę jego śmierci. Program koncertu czerpie inspirację z modlitwy – różańca. Zabrzmią „Pater Noster” Jakuba Neske oraz „Ave Maria” w muzycznym ujęciu kompozytorów takich jak Tomas Luis de Victoria, Siergiej Rachmaninow, Janusz Dąbrowski, Michał Dąbrowski, Franz Biebl i Javier Busto.

Biblioteka na terenie naszej parafii

Serdecznie zapraszamy do biblioteki mieszczącej się na parterze budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. W zbiorach biblioteki znajduje się szeroki wybór pozycji związanych m.in. ze św. Janem Pawłem II, Prymasem Polski kard. Stefanem Wyszyńskim, Kościołem Katolickim i religioznawstwem.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej