MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

11. niedziela zwykła. Rozwój Królestwa Bożego

Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo

Posłani na pustynię

Jubileusz, który w wilanowskiej świątyni odbył się pod hasłem „Przyciągnę wszystkich do siebie”, zgromadził kilkaset osób. Wśród uczestników byli nie tylko członkowie i sympatycy ewangelizacyjnej wspólnoty, ale także goście z kilkudziesięciu wspólnot, siostry zakonne, księża i rodziny wywodzące się z Wody Życia.

Dziękczynienie za „Wodę Życia”

Radość, uwielbienie, liczna młodzież i rodziny z dziećmi. Setki osób w Świątyni Opatrzności Bożej zgromadziło się, aby świętować dwudziestolecie warszawskiej wspólnoty „Woda Życia”. Przybyli, aby wielbić Boga i dziękować za Ducha Świętego w ich życiu.

Dziękujemy za niepodległość – XI Święto Dziękczynienia

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zakończyły się uroczystości z okazji XI Święta Dziękczynienia. Tegoroczne obchody stanowiły podziękowanie Kościoła za odzyskaną w 1918 roku niepodległość. Koncelebrze z udziałem ok. 100 biskupów z Polski i zagranicy przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Prezydent zapalił Świecę Niepodległości

Po raz drugi w historii Polski zapłonęła Świeca Niepodległości. Dziś podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Święto Dziękczynienia została zapalona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w otoczeniu Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka i kard. Kazimierza Nycza. Ogień, od którego została zapalona pochodzi z Grobu Nieznanego Żołnierza.

Konkurs na wystrój Świątyni Opatrzności Bożej – ogłoszony

Archidiecezja Warszawska 25 maja ogłosiła konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego wystroju wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie • Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest za rok a wystawa pokonkursowa podczas przyszłorocznego Święta Dziękczynienia w czerwcu 2019.