Aktualności

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-04-05)

Drodzy Parafianie, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Do 29 marca wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, DODATKOWA o 15.00 połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00, a po niej różaniec.

Spowiedź na powietrzu

W Świątyni Opatrzności Bożej można przystąpić do spowiedzi zarówno w kościele, jak również na przyświątynnym parkingu, z zachowaniem nakazanych środków ostrożności. Spowiedź na parkingu w godz. 10.00-14.00. Można przystąpić do sakramentu nie wysiadając z samochodu lub usiąść na krzesełku w bezpiecznej odległości od księdza.

Msza św. dla dzieci w POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina już od najbliższej niedzieli zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci z naszej Świątyni.
Bezpłatnie na ipla.tv.
Świątynia Opatrzności Bożej, niedziela, godz. 10.30

JEZUS ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ

Wyznanie wiary w Boga i Jego Opatrzność nad światem ma wielkie znaczenie dla ludzkiego życia. Przypomina, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, że jest On Władcą wszechświata i Panem ludzkiego losu. Bóg nie pozostawia dzieła stworzenia samemu sobie, ale troszczy się o dobro duchowe każdego człowieka.

Komunikat: Praktyka pierwszych piątków i sobót w okresie epidemii

Przekazujemy Komunikat Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów: „Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii” wydany 2 kwietnia 2020. Czytamy w nim m.in. że brak możliwości przyjęcia Komunii św. nie przerywa praktyki pierwszych piątków miesiąca.

„Tygodnik IDZIEMY” w sieci za DARMO

Najnowszy numer „Idziemy” jest dostępny w internecie za darmo.
Do zakończenia trwania pandemii redakcja wstrzymała kolportaż wersji drukowanej.
Zachęcamy do czytania pracy katolickiej na e-portalach.

Droga Krzyżowa ze Świętymi Opatrznościowymi

» Święty Jan Paweł II » Święta Faustyna Kowalska
» Święty Maksymilian Maria Kolbe » Święta Urszula Ledóchowska
» Błogosławiony Honorat Koźmiński » Błogosławiony Edmund Bojanowski

Wytyczne dotyczące Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego

Na mocy dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz noty Penitencjarii Apostolskiej o Sakramencie Pojednania w aktualnej sytuacji pandemii i dekretu tejże Penitencjarii dotyczącego specjalnych odpustów w sytuacji pandemii, Arcybiskup Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz kieruje do kapłanów Archidiecezji Warszawskiej wytyczne na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Zapraszamy na różaniec po Mszy św. wieczornej

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi.

Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i podjętymi w tej sprawie decyzjami Rady Ministrów zwiedzanie Świątyni zostało wstrzymane do odwołania. Czasowo zamknięty został również punkt informacyjny. Możliwość uczestniczenia w liturgii, adoracji i modlitwie pozostaje bez zmian.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Komunia duchowa

W sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można – jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Nowy komunikat Przewodniczący Episkopatu

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Wielkopostne Kościoły Stacyjne w Warszawie

Już od pięciu lat mieszkańcy Warszawy praktykują w Wielkim Poście dawną tradycję pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Początek tegorocznej edycji w Środę Popielcową 26 lutego w Świątyni Opatrzności Bożej, w której o godz. 20.00 kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej