MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Wszystkie Msze św. – zarówno w niedziele, jak również w dni powszednie – odprawiane są w górnej świątyni.
Msze św. w niedziele o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
Msze św. w tygodniu: 7.00, 12.00 i 18.00 (po Mszy św. różaniec).

Komunikat parafialny (aktualizacja 2020-06-29)

Drodzy Parafianie, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi odprawiania Mszy św. i nabożeństw w naszej Świątyni, a także innymi zaleceniami Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Lipiec miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa

Święty Jan XXIII ogłosił w 1960 r. list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W ten sposób Ojciec Święty zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swych rozmyślań uczynili Krew Chrystusa.

Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej WZNOWIONE

Od 1 czerwca można z przewodnikiem zwiedzać Świątynię Opatrzności Bożej (kościół górny i Panteon Wielkich Polaków). Przypominamy o konieczności przestrzegania rygorów sanitarnych: usta i nos zakrywamy maseczką oraz zachowujemy odstęp od innych osób.
Czynny jest także punkt informacyjny, w którym można zakupić dewocjonalia i pamiątki.

Poradnia dla narzeczonych tylko ON-LINE

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 r. decyzją Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej poradnia dla narzeczonych będzie prowadzona on-line.

Zapraszamy na różaniec po Mszy św. wieczornej

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z dorosłymi.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego OTWARTE

Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego od niedzieli 10 maja jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00.
W niedzielę 17 maja ZNIŻKA dla zwiedzających.