Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są jego relikwie.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 25 października

„Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych” (Iz 60, 1b)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Bal ze Świętymi

Serdecznie zapraszamy dzieci na „Bal ze Świętymi”. Zabawa odbędzie się w czwartek 31 października w godz. 17.00-20.00. Rozpoczniemy procesją ze świętymi, a następnie przejdziemy do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II na wspólną zabawę. Zachęcamy wszystkich, również dorosłych do przebrania się za ulubionego świętego.

Żeby słyszeli stojący pod chórem... 50 lat kursu lektorskiego

Do grona 5 tys. absolwentów kursu lektorskiego w archidiecezji warszawskiej, dołączyło 200 nowych lektorów. Promocji udzielił kard. Kazimierz Nycz w Świątyni Opatrzności Bożej.
Absolwenci kursu lektorskiego, organizowanego od pół wieku w archidiecezji warszawskiej, spotkali się 19 października w Świątyni Opatrzności Bożej.

XXIX niedziela zwykła

A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019

Kościół wypełnia swą misję w świecie: wiara w Jezusa Chrystusa daje nam właściwą miarę wszystkich rzeczy, sprawiając, że postrzegamy świat oczyma i sercem Boga. Nadzieja otwiera nas na odwieczną perspektywę życia Bożego, w którym naprawdę uczestniczymy; miłość, której przedsmak mamy w sakramentach i miłości braterskiej, pobudza nas do pójścia aż na krańce ziemi.

Ekspozycja o Janie Pawle II i Prymasie Wyszyńskim

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie zlokalizowane jest w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ekspozycję główną przygotowano na wysokości 26 metrów i docelowo zajmie ona ok. 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Wszyscy musimy wstać i iść

Świątynia Opatrzności Bożej jest – jak zaznaczył metropolita warszawski – szczególnym miejscem dziękczynienia w Polsce. A ono jest piękną i szlachetną praktyką należną Bogu. Kościół w dzisiejszej liturgii słowa chce nas nauczyć dziękować za wszystko, co otrzymujemy od Boga i ludzi – dodał, zwróciwszy uwagę, że słowo „dziękuję” zbyt rzadko pojawia się w naszym słowniku.

Nowenna do św. Jana Pawła II

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie.

Wystawa „Droga do Wolności”

Instalację poświęconą pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski można oglądać w nowej lokalizacji przed Świątynią Opatrzności Bożej. „Droga do Wolności” została przygotowana przez zespół Mt 5 14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z MKiDN w ramach programu Niepodległa.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej