MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 odprawiane są w górnym kościele, a o godz. 8.00 i 20.30 w Panteonie Wielkich Polaków.
Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

„Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”.

Godzina Łaski dla całego świata. 8 grudnia godz. 12.00

Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Zachęcamy do udziału w comiesięcznej modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Odbywa się ona w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

Roraty 2019 z kard. Stefanem Wyszyńskim. Radujcie się, Pan jest blisko!

Poznać wielkiego Prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Dlatego przed beatyfikacją sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy uczestnicząc w roratach poznać jego osobę i życie.

Z Maryją do Jezusa

W każdą drugą sobotę miesiąca wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwę różańcową z rozważaniami tajemnic o godz. 10.50 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował w poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Wystawa „Droga do Wolności”

Instalację poświęconą pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski można oglądać w nowej lokalizacji przed Świątynią Opatrzności Bożej. „Droga do Wolności” została przygotowana przez zespół Mt 5 14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z MKiDN w ramach programu Niepodległa.