Wystawa „Droga do Wolności”

Zapraszamy mieszkańców Warszawy, z zwłaszcza Wilanowa do zwiedzenia wystawy „Droga do wolności”.

Instalację poświęconą pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski można oglądać w nowej lokalizacji przed Świątynią Opatrzności Bożej. „Droga do Wolności” została przygotowana przez zespół Mt 5 14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z MKiDN w ramach programu Niepodległa.

DROGA DO WOLNOŚCI – to instalacja artystyczna pokazująca znaczenie papieskiej pielgrzymki z 1979 roku jako fundamentalnego zdarzenia na drodze Polaków do odzyskania wolności. Twórcy przypominają najważniejsze miejsca, które odwiedził Jan Paweł II, i kluczowe słowa w nich wypowiedziane. Nie zabraknie też wspomnień uczestników tego pamiętnego wydarzenia.

Forma plastyczna wystawy nawiązuje do idei drogi, której kolejne etapy odsłaniają ukryty sens. Wyznaczony kierunek tworzy dramaturgię. Symboliczna podróż odbywa się po ścieżce , która wiedzie między filarami – drogowskazami. Formie wizualnej towarzyszy dźwięk. Zwiedzający podążają za głosem Jana Pawła II. Rzeczywistość opowiadana jego słowami pozwala na nawiązanie intymnej relacji, staje się osobistym doświadczeniem.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej