MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Dziś, jak w każdy wtorek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione relikwie.

Monstrancja Fatimska w Świątyni Opatrzności Bożej

Z okazji 100-lecia objawień fatimskich we wrześniu 2017 r. Polacy przekażą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii wotum w postaci Monstrancji Fatimskiej. Obecnie trwa Pielgrzymka Pokoju i Pojednania, podczas której monstrancja odwiedza polskie sanktuaria, parafie i ośrodki dla osób niepełnosprawnych. Do Świątynia Opatrzności Bożej dotrze ona 26 czerwca.

Wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika

We wspomnienie św. Brata Alberta, 17 czerwca, podczas wszystkich Mszy św. będą wystawione jego relikwie. Po Mszach św. możliwość ich uczczenia przez ucałowanie.
Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które mamy w Świątyni Opatrzności Bożej. Korzystajmy z tego dobrodziejstwa.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Ołtarz I poświęcony Matce Bożej Jasnogórskiej w roku Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu » Ołtarz II poświęcony św. Bratu Albertowi w Roku Apostoła Ubogich z okazji 100. rocznicy jego śmierci » Ołtarz III poświęcony Matce Bożej Fatimskiej w roku 100. rocznicy objawień » Ołtarz IV nawiązujący do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Idźcie i głoście”

Zjazd szkół im. ks. Jana Twardowskiego

W czwartek, 8 czerwca, odbył się doroczny ogólnopolski zjazd szkół, noszących w swej nazwie godność wybitnego kapłana i poety ks. Jana Twardowskiego. Tuż przed wejściem do siedziby Instytutu Jana Pawła II, organizatora zjazdu, uczniowie i nauczyciele zostali przywitani wielkoformatową mapką, na której mieli za zadanie zaznaczyć z jakiej miejscowości przyjechali.

X Święto Dziękczynienia – „Dziękujemy za chleb”

Dziękujemy i modlimy się dziś za tych, którym możemy, chcemy i powinniśmy pomagać – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz na początku uroczystej Mszy św. sprawowanej w X Święto Dziękczynienia, które odbywa się po raz pierwszy także wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie.