X Święto Dziękczynienia – „Dziękujemy za chleb”

W niedzielę, 4 czerwca, przypada X Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

O godz. 11.00 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii, przy ul. Jana III Sobieskiego 15, zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.

O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.

Zapraszamy wszystkich wiernych do włączania się w procesję na poszczególnych jej odcinkach. W sposób szczególny do udziału w procesji zaproszone są środowiska podejmujące na co dzień dzieła miłosierdzia oraz wierni z parafii, ulicami których przejdzie orszak procesyjny. Prosimy o przybycie o godz. 7.45 na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostanie uformowany szyk procesyjny. Do procesji można się dołączyć także przy kościele św. Antoniego Marii Zaccarii.

Trasa procesji:

  • godz. 8.00 – pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego – kościół św. Aleksandra
  • godz. 8.25 – kościół św. Aleksandra – Belweder
  • godz. 8.55 – Belweder – ul. J. Gagarina
  • godz. 9.10 – ul. J. Gagarina – ul. Sobieskiego
  • godz. 9.30 – 10.30 – ul. Sobieskiego – kościół św. Antoniego M. Zaccarii
  • godz. 11.15 – 11.45 – kościół św. Antoniego M. Zaccarii i przejście
  • Al. Rzeczypospolitej do Świątynia Opatrzności Bożej.

Przed kościołem św. Antoniego M. Zaccarii w pochodzie liturgicznym ustawią się bezpośrednio za krzyżem procesyjnym: sztandary, osoby konsekrowane, orkiestra, relikwie św. Brata Alberta, wierni.

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej