Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Od I niedzieli Adwentu po Mszach św. będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Aby zadysponować na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej kwotą jednego procenta swojego podatku dochodowego należy: znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”; wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas AW – 0000225750; wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Program „Skrzydła” 2019

Program Skrzydła ma na celu długotrwałe wsparcie dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w zaspokajaniu podstawowych potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie. Do programu wskazywane są dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej, czasami dotkniętych dodatkowym problemem.

Zbiórka przyborów szkolnych

Zachęcamy do zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających i kontynuujących naukę.
Zebrane w tygodniu plecaki, zeszyty, piórniki i inne potrzebne uczniom artykuły papiernicze trafią do przyszpitalnych szkół w Polsce oraz do polskich dzieci w szkołach parafialnych za naszą wschodnią granicą.

Wesprzyj Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei”

Zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki darów na rzecz Stowarzyszenia „Lekarze Nadziei” niosących specjalistyczną pomoc medyczną w Przychodni dla Bezdomnych.

Caritas znaczy miłość. Podaruj innym cząstkę siebie

Zamierzenia Parafialnego Zespołu Caritas: powołanie jak największej grupy woluntariuszy z osób młodych – młodzieży szkolnej i studentów; współpraca z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa, udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.

1% dla Caritas

Podaruj1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają bezpośrednio do potrzebujących! Caritas Archidiecezji Warszawskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, która ponad 25 lat udziela pomocy najbardziej potrzebującym.

Program „Skrzydła”

W związku z liczną i hojną dotychczasową pomocą dla dzieci ze strony Parafian gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję „Skrzydła” prowadzoną przez Caritas. Pomoc dotyczy konkretnego dziecka z Polski potrzebującego regularnego wsparcia materialnego.

Miłosierdzie jest jedno. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W II i III niedzielę Adwentu oraz w soboty po Mszach św. roratnich (9 i 16 grudnia) będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.