Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych

Od 27 sierpnia do 3 września parafialny zespół Caritas będzie prowadził w naszej parafii zbiórkę nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych.

Program „Skrzydła”

W związku z liczną i hojną dotychczasową pomocą dla dzieci ze strony Parafian gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję „Skrzydła” prowadzoną przez Caritas. Pomoc dotyczy konkretnego dziecka z Polski potrzebującego regularnego wsparcia materialnego.

Dziękujemy za udział w zbiórce przyborów szkolnych

Od 22 sierpnia do 5 września w parafii prowadzona była zbiórka nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych.
Inicjatywa spotkała się z przychylnością parafian i przyniosła obfite owoce.
Wielkie BÓG ZAPŁAĆ ZA WSPARCIE AKCJI.

Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych

Od 22 sierpnia do 5 września w naszej parafii przeprowadzana będzie zbiórka nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych.
Nowe przybory i artykuły można przynosić i zostawiać w zakrystii po Mszach św. lub w recepcji budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II w godz. 10.00-17.00.

Pomoc Caritas Archidiecezji Warszawskiej w 2014 roku

W roku 2014 Caritas Archidiecezji Warszawskiej m.in. wsparła 2170 dzieci oraz ich rodziny; pomagała osobom chorym terminalnie przebywającym w Ośrodku Działalności Leczniczej, Hospicjum Stacjonarnym i hospicjach domowych oraz osobom bezdomnym, dystrybuowała żywność by dostała do najbardziej potrzebujących

Zbiórka odzieży i sprzętu sportowego

W dniach od 3 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego) do 9 kwietnia (sobota) parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę odzieży wiosenno-letniej oraz sprzętu sportowego dla potrzebujących dzieci, młodzieży i dorosłych.

1% dla Caritas

Po raz kolejny istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają bezpośrednio do potrzebujących! Caritas Archidiecezji Warszawskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, która już od 25 lat swoją działalność koncentruje na udzielaniu pomocy najbardziej potrzebującym.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Od I niedzieli Adwentu były rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest znakiem nadziei dla dzieci, które nie mają perspektyw życiowych i możliwości zaspakajania elementarnych potrzeb.

Zbiórka odzieży jesienno-zimowej

W dniach 2-12 listopada 2015 r. parafialny zespół Caritas przeprowadził zbiórkę jesienno-zimowej odzieży i butów dla potrzebujących dzieci i dorosłych. Zebrane rzeczy zostały dostarczone do rodzin i placówek zajmujących się pomocą i wspieraniem potrzebujących.
W akcji pomagało 23 wolontariuszy oraz osoby wspierające inicjatywę modlitwą.

Tornister Pełen Uśmiechów

„Tornister Pełen Uśmiechów” to akcja przeprowadzona przez parafialny Caritas w dniach od 24 sierpnia do 6 września 2015 r.
Celem akcji było wsparcie rodzin, dla których koszt wyprawek szkolnych jest dużym obciążeniem finansowym w budżecie domowym. Inicjatywa spotkała się z przychylnością parafian i przyniosła obfite owoce. Wielkie BÓG ZAPŁAĆ ZA WSPARCIE AKCJI.