Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych

Od 27 sierpnia do 3 września parafialny zespół Caritas będzie prowadził w naszej parafii zbiórkę nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych.

Program „Skrzydła”

W związku z liczną i hojną dotychczasową pomocą dla dzieci ze strony Parafian gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję „Skrzydła” prowadzoną przez Caritas. Pomoc dotyczy konkretnego dziecka z Polski potrzebującego regularnego wsparcia materialnego.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Od II niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

Dziękujemy za udział w zbiórce przyborów szkolnych

Od 22 sierpnia do 5 września w parafii prowadzona była zbiórka nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych. Inicjatywa spotkała się z przychylnością parafian i przyniosła obfite owoce.

Zbiórka odzieży i sprzętu sportowego

W dniach od 3 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego) do 9 kwietnia (sobota) parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę odzieży wiosenno-letniej oraz sprzętu sportowego dla potrzebujących dzieci, młodzieży i dorosłych.

1% dla Caritas

Podaruj1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają bezpośrednio do potrzebujących! Caritas Archidiecezji Warszawskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, która od 25 lat udziela pomocy najbardziej potrzebującym.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Od I niedzieli Adwentu były rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest znakiem nadziei dla dzieci, które nie mają perspektyw życiowych i możliwości zaspakajania elementarnych potrzeb.

Pomoc Caritas Archidiecezji Warszawskiej w 2014 roku

W roku 2014 Caritas Archidiecezji Warszawskiej m.in. wsparła 2170 dzieci oraz ich rodziny; pomagała osobom chorym terminalnie przebywającym w Ośrodku Działalności Leczniczej, Hospicjum Stacjonarnym i hospicjach domowych oraz osobom bezdomnym, dystrybuowała żywność by dostała do najbardziej potrzebujących

Zbiórka odzieży jesienno-zimowej

W dniach 2-12 listopada 2015 r. parafialny zespół Caritas przeprowadził zbiórkę jesienno-zimowej odzieży i butów dla potrzebujących dzieci i dorosłych. Zebrane rzeczy zostały dostarczone do rodzin i placówek zajmujących się pomocą i wspieraniem potrzebujących..

Tornister Pełen Uśmiechów

„Tornister Pełen Uśmiechów” to akcja przeprowadzona przez parafialny Caritas w dniach od 24 sierpnia do 6 września 2015 r. Celem akcji było wsparcie rodzin, dla których koszt wyprawek szkolnych jest dużym obciążeniem finansowym w budżecie domowym.

Miłosierdzie jest jedno. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W II i III niedzielę Adwentu oraz w soboty po Mszach św. roratnich (9 i 16 grudnia) będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.