Caritas znaczy miłość. Podaruj innym cząstkę siebie

CARITAS ZNACZY MIŁOŚĆ
MIŁOŚĆ BRATNIĄ,
AKCEPTUJĄCĄ, WSPIERAJĄCĄ, PODNOSZĄCĄ

Zamierzenia Parafialnego Zespołu Caritas:

1. Powołanie jak największej grupy woluntariuszy z osób młodych – młodzieży szkolnej
    i studentów.
  2. Współpraca z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa.
  3. Udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.
  4. Zainteresowanie się osobami będącymi w trudniejszej sytuacji materialnej na terenie parafii, wgląd w sytuację tych osób i szukanie najlepszego sposobu pomocy. Opieką należy objąć osoby chore i samotne pozostające w domach, rodziny wielodzietne, osoby starsze.
  5. Prowadzenie rozmów z przychodzącymi do nas ludźmi oraz wniknięcie w ich trudną, niejednokrotnie dramatyczną sytuację. Pomaganie im w miarę naszych możliwości oraz – w razie potrzeby – kierowanie ich do odpowiednich instytucji pomocowych.
  6. Planujemy organizowanie różnych akcji, m.in.:
  • rozpowszechnianie informacji o programie „Skrzydła”, poprzez zainteresowanie parafian zagadnieniem – udostępnianie folderów i ogłoszenia podczas Mszy św.,
  • popularyzowanie informacji o 1% z podatku na cele Caritasu Archidiecezji Warszawskiej,
  • współpraca z fundacjami okazującymi pomoc rodzinom w miejscach dotkniętych wojnami,
  • zbiórka na łaźnię dla osób bezdomnych prowadzoną przez oo. barnabitów,
  • „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”– rozprowadzanie świec przed Bożym Narodzeniem,
  • pomoc dla jedynej w Warszawie przychodni dla bezdomnych prowadzonej przez Lekarzy Nadziei (zbiórka leków oraz wsparcie finansowe),
  • obdarowywania dzieci przyborami szkolnymi,
  • pomoc przy organizacji kolonii dla dzieci.
Każda z zainteresowanych osób może pomóc gdy:
  • posiada wolny czas,
  • chce podzielić się wypracowanym dobrem – posiada środki finansowe, którymi chce podzielić się z potrzebującymi,
  • może użyczyć samochodu w potrzebie,
  • chce podzielić się pomysłami, które ułatwią naszą pracę.
Jeśli posiadasz możliwość i pragniesz wesprzeć działalność charytatywną naszego zespołu, możesz to uczynić przekazując swój dar serca przy okazji zbiórek parafialnych oraz na konto parafii z dopiskiem: Caritas parafialny.

Jeśli masz czas i chęci w uczestnictwie w pracy w Parafialnym Zespole CARITAS prosimy napisz do nas na e-mail: parafialnycaritas@centrumopatrznosci.pl lub toledzka@interia.pl.

Za każdy odruch pomocy drugiemu  składamy z całego serca  BÓG ZAPŁAĆ

Teresa Olędzka odpowiedzialna za Caritas w parafii