Program „Skrzydła”

W związku z liczną i hojną dotychczasową pomocą dla dzieci ze strony Parafian gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję „Skrzydła” prowadzoną przez Caritas. Pomoc dotyczy konkretnego dziecka z Polski potrzebującego regularnego wsparcia materialnego.

Miłosierdzie jest jedno. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W II i III niedzielę Adwentu oraz w soboty po Mszach św. roratnich (9 i 16 grudnia) będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

„Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”

Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę starych kluczy i telefonów komórkowych wraz z ładowarkami w ramach akcji Księży Werbistów „Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”. Klucze i telefony można wkładać do kosza wystawionego przy zakrystii w Panteonie Wielkich Polaków oraz w niedziele w szklanym wejściu do górnej świątyni.

Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych

Od 27 sierpnia do 3 września parafialny zespół Caritas będzie prowadził w naszej parafii zbiórkę nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Od II niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

Program „Skrzydła”

Dziękujemy za udział w zbiórce przyborów szkolnych

Od 22 sierpnia do 5 września w parafii prowadzona była zbiórka nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych. Inicjatywa spotkała się z przychylnością parafian i przyniosła obfite owoce.

Zbiórka odzieży i sprzętu sportowego

W dniach od 3 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego) do 9 kwietnia (sobota) parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę odzieży wiosenno-letniej oraz sprzętu sportowego dla potrzebujących dzieci, młodzieży i dorosłych.

1% dla Caritas

Podaruj1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają bezpośrednio do potrzebujących! Caritas Archidiecezji Warszawskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, która od 25 lat udziela pomocy najbardziej potrzebującym.