Wielkopostna zbiórka odzieży ODWOŁANA

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas organizują wielkopostną zbiórkę odzieży, środków czystości i środków opatrunkowych dla osób bezdomnych.

1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Aby zadysponować na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej kwotą jednego procenta swojego podatku dochodowego należy: znaleźć w formularzu PIT część zatytułowaną: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”; wpisać pod odpowiednią pozycją numer KRS Caritas AW – 0000225750; wpisać pod następną pozycją kwotę 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Program „Skrzydła”

Program Skrzydła ma na celu długotrwałe wsparcie dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w zaspokajaniu podstawowych potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie. Do programu wskazywane są dzieci z rodzin o bardzo trudnej sytuacji materialnej, czasami dotkniętych dodatkowym problemem.

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Od I niedzieli Adwentu po Mszach św. będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

1% podatku dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej

Zbiórka przyborów szkolnych

Zachęcamy do zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających i kontynuujących naukę.
Zebrane w tygodniu plecaki, zeszyty, piórniki i inne potrzebne uczniom artykuły papiernicze trafią do przyszpitalnych szkół w Polsce oraz do polskich dzieci w szkołach parafialnych za naszą wschodnią granicą.

Wesprzyj Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei”

Zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki darów na rzecz Stowarzyszenia „Lekarze Nadziei” niosących specjalistyczną pomoc medyczną w Przychodni dla Bezdomnych.

Caritas znaczy miłość. Podaruj innym cząstkę siebie

Zamierzenia Parafialnego Zespołu Caritas: powołanie jak największej grupy woluntariuszy z osób młodych – młodzieży szkolnej i studentów; współpraca z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa, udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.

1% dla Caritas

Podaruj1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają bezpośrednio do potrzebujących! Caritas Archidiecezji Warszawskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, która ponad 25 lat udziela pomocy najbardziej potrzebującym.