Aktualności

Koronka na ulicach miast świata

Zaczynamy 28 września 2016 r. o godz. 15.00 wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.
Od 29 września 2016 r. inicjatywę modlitewną podejmuje wcześniej zgłoszone państwo (lub państwa), modląc się za swój kraj i cały świat. Modlimy się w kościołach, w domach, w pracy, w drodze – gdziekolwiek jesteśmy.

Pielgrzymka na zakończenie sezonu motocyklowego 2016

Motocykliści wyruszą spod Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę, 24 września, o godz. 8.30. Trasa pielgrzymki będzie wiodła poprzez Paprotnię, Konin i Licheń – Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.
Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów.

Odpust w Świątyni Opatrzności Bożej

W ostatnią niedzielę września zapraszamy na odpust do parafii Opatrzności Bożej.
Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi o. Piotr Szczepański, wikariusz warszawskiej prowincji franciszkanów.

Nowenna do Opatrzności Bożej

W niedzielę, 25 września, będziemy obchodzić w Świątyni Opatrzności Bożej odpust parafialny. Aby duchowo przygotować się do tej uroczystości zachęcamy do modlitwy nowenną do Opatrzności Bożej, którą rozpoczynamy 16 września. Zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego dnia trwania nowenny po wieczornej Mszy św. lub do modlitwy indywidualnej.

Wspólnota mężczyzn

Mężczyzna, chcąc odnaleźć pragnienie swojego serca musi uciec od hałasu i rozproszenia codziennego życia, aby spędzić trochę czasu z własną duszą. Musi wyruszyć na odludzie, do ciszy i samotności. Przebywając sam z sobą, musi pozwolić, by na powierzchni ukazało się to, co jest w środku. John Eldredge, „Dzikie serce”

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 30 września

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (Mk 16, 15)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO)

Wspólnota „Przymierze” zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO), które rozpoczną się 3 października.

Pieśnią chwalmy Go

Zapraszamy! Dołącz do zespołu wokalnego Canticum Gratiorum.
Spotykamy się na próbach w czwartki o godz. 19.00 (po Mszy św.) w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Przyjdź, posłuchaj, spróbuj i zostań z nami!

Chrześcijańskie spotkania dla mam z dziećmi

Bóg obdarzając kobietę darem macierzyństwa, wyposażył ją we wszystko, co do tej roli jest jej potrzebne, zarówno fizycznie, jak i duchowo. Kobieta została przede wszystkim uzdolniona do miłości. Miłość powinna stanowić rzeczywistą cnotę. Miłość dla każdej kobiety powinna być sposobem życia i działania, ujawniającym się w słowach i gestach. JAN PAWEŁ II

Nasza wiara to klęczenie przed Panem

Niech wspólnoty zakonne i parafialne podejmą szczególne zobowiązanie do adoracji eucharystycznej poza Mszą św. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień

» Intencja ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej