Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

Pochowani w Panteonie Wielkich Polaków – RYSZARD KACZOROWSKI

28 lat temu, 19 lipca 1989 r. Ryszard Kaczorowski został ostatnim prezydentem RP na Uchodźstwie.
22 grudnia 1990 złożył urząd na ręce nowo wybranego w pierwszych, od zakończenia II wojny światowej, wolnych wyborach w kraju i zaprzysiężonego prezydenta RP Lecha Wałęsy. Na Zamku Królewskim w Warszawie uroczyście przekazał mu insygnia władzy państwowej II Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaniosą Twoją intencję do Maryi

Parafialna grupa pielgrzymkowa idąca na Jasną Górę z 17-tkami chętnie przyjmie i zaniesie Maryi intencje parafian i przyjaciół naszej parafii.

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są relikwie.

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec

Intencja ewangelizacyjna: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

Monstrancja Fatimska w Świątyni Opatrzności Bożej

Z okazji 100-lecia objawień fatimskich we wrześniu 2017 r. Polacy przekażą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii wotum w postaci Monstrancji Fatimskiej. Obecnie trwa Pielgrzymka Pokoju i Pojednania, podczas której monstrancja odwiedza polskie sanktuaria, parafie i ośrodki dla osób niepełnosprawnych. Do Świątynia Opatrzności Bożej dotrze ona 26 czerwca.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej