Aktualności

MSZE ŚW. W GÓRNEJ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Msze św. w niedziele o godz. 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 19.00 oraz w soboty o godz. 12.00 odprawiane są w górnej Świątyni.
Pozostałe Msze św. w tygodniu oraz w niedziele o godz. 8.00, 9.00 i 20.30 odprawiane są w Panteonie Wielkich Polaków.

Roraty: Boski WiP – Wybranie i Przesłanie

W ten sposób został nazwany każdy święty i błogosławiony, który na ziemi żył WIARĄ I POKORĄ. Określenie „BOSKI” ma ukazać, że chodzi o wiarę w prawdziwego i jedynego Boga. Z tej to BOSKIEJ WIARY wypływa prawdziwa BOSKA POKORA, która jest jedną z najważniejszych cnót.

Roraty ze św. Mikołajem

We wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, odwiedził nas niecodzienny gość. Tuż przed błogosławieństwem kończącym Mszę św. usłyszeliśmy dzwoneczek. Chwilę później zobaczyliśmy samego św. Mikołaja, którego przyprowadził do nas ks. Mariusz.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Od II niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.

Mama, Tata i Dzieci

Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.
Rodzina składa się z ojca, matki i ich dzieci.
Na takiej rodzinie społeczeństwo powinno budować swoją przyszłość.

Narodziny Bożego Narodzenia

Przez pierwsze trzy wieki chrześcijaństwa nie obchodzono Bożego Narodzenia. Wcześniej celebrowano przede wszystkim Wielkanoc. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęło się dopiero w IV wieku, gdy skończył się okres prześladowań. Pierwsze oficjalne obchody tych świąt miały miejsce po wybudowaniu bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Wigilia bez granic

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej inicjatywie „Wigilia bez granic”. Tradycyjnie przy naszym stole wigilijnym zostawiamy wolne miejsce i puste nakrycie dla przybysza. Obecnie w Polsce studiuje ponad 60 tysięcy zagranicznych studentów. Nie wszyscy wracają do siebie na okres Świąt Bożego Narodzenia. Zaprośmy ich, aby nie czuli się w tym czasie samotni..

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Wspólnota mężczyzn

Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 20.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
Do wspólnoty mogą należeć wszyscy mężczyźni, którzy chcą poznawać Słowo Boże, pogłębiać swoją wiedzę liturgiczną oraz rozwijać się i formować poprzez wspólną modlitwę i uczestniczenie w katechezach wspólnotowych.

Grupa modlitewna Apostolstwo Dobrej Śmierci

Zachęcamy do udziału w nowo powstającej grupie modlitewnej Apostolstwo Dobrej Śmierci. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą codziennie modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego w trzech ważnych intencjach: za osoby chore i umierające, za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o nawrócenie grzeszników.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień

» Intencja ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej