Aktualności

Nasza wiara to klęczenie przed Panem

Niech wspólnoty zakonne i parafialne podejmą szczególne zobowiązanie do adoracji eucharystycznej poza Mszą św. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.

77. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Ileż razy ten okrzyk bólu wyrywał się z serc milionów mężczyzn i kobiet, którzy od 1 września 1939 roku do końca lata 1945 doświadczyli jednej z najbardziej niszczycielskich i najbardziej nieludzkich tragedii w naszych dziejach! Mamy obowiązek przypomnieć sobie w obliczu Boga te tragiczne fakty, by uczcić pamięć zmarłych.

Pożegnanie ks. Kazimierza i ks. Krystiana

W święto św. Bartłomieja Apostoła na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnaliśmy ks. Kazimierza i ks. Krystiana, którzy z końcem sierpnia kończą posługę w naszej parafii.
Ksiądz proboszcz Tadeusz Aleksandrowicz, w imieniu własnym i swojego poprzednika – ks. Pawła Gwiazdy, wyraził wdzięczność księżom za zaangażowanie i oddanie pracy duszpasterskiej. Następnie księży pożegnali przedstawiciele wspólnot parafialnych.

Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych

Od 22 sierpnia do 5 września w naszej parafii przeprowadzana będzie zbiórka nowych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla potrzebujących rodzin, placówek edukacyjnych i misyjnych.
Nowe przybory i artykuły można przynosić i zostawiać w zakrystii po Mszach św. lub w recepcji budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II w godz. 10.00-17.00.

Akademickie „17” w Świątyni Opatrzności Bożej

Po raz kolejny Akademickie Grupy „17” Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę miały swój pierwszy odpoczynek w Świątyni Opatrzności Bożej. Trasa od kościoła św. Anny, skąd wyruszają „17”, do Wilanowa liczy około 10 kilometrów, więc na twarzach rozśpiewanych pielgrzymów nie widać było jeszcze zmęczenia.

Młodzi, nie dajcie się zniewolić!

Drodzy Młodzi, kochajcie Chrystusa i ufajcie Mu! Włączajcie się do katolickich grup formacyjnych. Pamiętajcie, że w wieku rozwojowym jedyną formą trzeźwości jest całkowita abstynencja. Uczcie się od tych, którzy są prawdziwie wolni, którzy potrafią żyć szczęśliwie, którzy osiągają sukces i cieszą się życiem bez alkoholu. Jest ich wielu pośród Was!

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień

» Intencja ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej