Aktualności

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 28 października

Tyś jest Panem moim, nie ma dla mnie dobra poza Tobą. (Ps 16, 2)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Ad resurgendum cum Christo

Kościół preferuje pochówek ciał, chociaż nie zakazuje kremacji. Domaga się przechowywania prochów w miejscu świętym, zakazując ich rozrzucania a także przerabiania na pamiątki, biżuterię czy inne przedmioty.

Bal ze Świętymi 2016

Wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne zapraszamy serdecznie na „Bal ze Świętymi”. Bal odbędzie się w poniedziałek, 31 października, w godz. 16.00-20.00. Rozpoczniemy go procesją ze świętymi, a następnie przejdziemy do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II na wspólną zabawę. Rodziców bardzo prosimy o przyniesienie ciast i napojów. Mile widziane są również dobrowolne datki na organizację tego balu.

Kościół misyjny, świadek miłosierdzia

Wszystkie ludy i kultury mają prawo do otrzymania orędzia zbawienia, które jest darem Boga dla wszystkich. Jest to tym bardziej konieczne, gdy weźmiemy pod uwagę, jak wiele niesprawiedliwości, wojen, kryzysów humanitarnych oczekuje dziś na rozwiązanie. Misjonarze wiedzą z doświadczenia, że ​​Ewangelia przebaczenia i miłosierdzia może przynieść radość i pojednanie, sprawiedliwość i pokój.

Ochrzczony, to znaczy posłany – Światowy Dzień Misyjny 2016

Każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego pogłębiania własnej wiary i dawania o niej świadectwa aż po krańce ziemi. Dlatego Papieskie Dzieła Misyjne proponują, aby hasłem tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego oraz Tygodnia Misyjnego były słowa: „Ochrzczony to znaczy posłany”.

Żywy Różaniec

Wspólnotę Żywego Różańca łączą więzy przyjaźni i wzajemnej odpowiedzialności – każdy modli się za każdego.
Relacje członków wspólnoty są nieodpartym dowodem na łaski jakie wypraszają dla siebie i bliskich, wystarczy ziarenko wiary, niczym jeden paciorek z różańca.

Różaniec Rodzin

Jeśli chcesz modlić się w intencji członków Rodziny (żywych i zmarłych) o potrzebne łaski Boże dla nich i łaskę udziału w życiu wiecznym.
Zapraszamy do naszej wspólnoty.

Nasza wiara to klęczenie przed Panem

Niech wspólnoty zakonne i parafialne podejmą szczególne zobowiązanie do adoracji eucharystycznej poza Mszą św. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.

Dziecko w kościele – 7 wskazówek dla rodzica

Wszystko zaczyna się od wieczornej modlitwy » Wybierz się z dzieckiem do kościoła wtedy, kiedy nikogo w nim nie będzie » Msza Święta w telewizji lub internecie – obejrzyj ją z dzieckiem » Spraw, by dziecko traktowało niedzielną mszę, jak nagrodę » Jak odwiedziny – to na galowo » Zabierz dziecko na mszę świętą dla dzieci » Kontrakt.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na październik

» Intencja ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej