Aktualności

ŚDM Homilia podczas Mszy św. Posłania

Msza św. Posłania i Warszawskie Uwielbienie przy Świątyni Opatrzności Bożej 23 lipca to główne wydarzenie Dni w Diecezjach w Archidiecezji Warszawskiej. Kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył liturgii koncelebrowanej przez kilkuset księży z całego świata i wygłosił homilię.

Diecezjalne uroczystości przed Świątynią Opatrzności Bożej

Metropolita Warszawski wezwał młodych, by byli wiernymi i odważnymi świadkami Chrystusa: „Do takiego świadectwa posyła nas wszystkich Pan Jezus. O takim świadectwie przypomina ciągle papież Franciszek. Idźcie na cały świat, idźcie na obrzeża tego świata, idźcie do pogubionych owiec, szukając tej jednej pomagając jej wrócić do Chrystusa i Kościoła, który jest owczarnią. Dostrzegajcie ludzi poranionych, biednych, bezdomnych wykluczonych”.

Msza św. w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego

Zapraszamy Powstańców, mieszkańców Warszawy, harcerzy oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć we wspólnej modlitwie, do udziału w Mszy św., która zostanie odprawiona w sobotę, 30 lipca, o godz. 18.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czas wypoczynku, czasem spotkania z Bogiem

Wypoczynek oznacza odejście od zajęć powszednich, oderwanie się od zwyczajnych trudów dnia, tygodnia i roku. Odejście i oderwanie od tego wszystkiego, co można wyrazić symbolem «Marta». Chodzi o to, ażeby wypoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na lipiec

» Intencja ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej