12. NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 czerwca 2017 r.

» Z okazji 100-lecia objawień fatimskich we wrześniu Polacy przekażą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii wotum w postaci Monstrancji Fatimskiej. W naszej parafii będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tej monstrancji jutro: rano po Mszy św. do godz. 8.30, w południe po Mszy św. do godz. 13.30 i wieczorem po Mszy św. do godz. 20.00.

11. NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 czerwca 2017 r.

» W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków na każdej Mszy św.
» W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 11 czerwca 2017 r.

» W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami Klimczaka, Sarmacką, Osią Królewską i Al. Rzeczypospolitej.
» W sobotę wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika. Podczas wszystkich Mszy św. będą wystawione jego relikwie. Po Mszach św. możliwość ich uczczenia przez ucałowanie.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 4 czerwca 2017 r.

» Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
» Obchodzimy X Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem są słowa „Dziękujemy za chleb”. Dzień ten jest okazją do wyrażenia dziękczynienia Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 28 maja 2017 r.

» Jutro przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Zachęcamy do wypraszania łask za jej wstawiennictwem, także poprzez modlitwę przy jej relikwiach.
» W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, Mszą św. o godz.18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21 maja 2017 r.

» Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św. W tygodniu Msze św. o godz. 18.00 odprawiane będą w górnej Świątyni.
» Od poniedziałku do środy, przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 14 maja 2017 r.

» Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.
» We wtorek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i metropolii. Główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej. U nas po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom przez ucałowanie.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 7 maja 2017 r.

» W sobotę, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
» W tym dniu zapraszamy na I Europejski Festiwal Roberta Schumana organizowany przy naszej Świątyni, który rozpocznie się Koncertem Uwielbienia o godz. 10.00. Następnie o godz. 11.30 przy relikwiach bł. Hiacynty i Franciszka, dzieci z Fatimy odmówimy różaniec. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Jareckiego.

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 30 kwietnia 2017 r.

» Dzisiaj, w 3. niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weź i czytaj!”.
» W środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Wszystkie w górnej Świątyni. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.