II NIEDZIELA ADWENTU, 9 grudnia 2018 r.

• Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Poprowadzi je ks. dr Tomasz Bieliński ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Siedlcach, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach św., od poniedziałku do środy na Mszach św. wieczornych o godz. 18.00 i 19.30.
    Dzieci w ramach czuwania adwentowego zapraszamy na roraty.

• Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30, a po nich śniadanko dla dzieci. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dziękujemy Wspólnocie Przymierze za pyszne śniadanie w sobotę.

• Po Mszach św. rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Najświętszego Sakramentu w sobotę o godz. 15.00, a następnie na film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

• Spotkanie dla rodzin z dziećmi przygotowujących się do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Ksiądz Bartosz zaprasza sympatyków dobrego kina na cykl spotkań „Ewangelia w filmie światowym”, podczas których będziemy dyskutować na temat wybranego filmu, poszukując w nim wartości duchowych w kluczu chrześcijańskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w każdy czwartek o godz. 20.00 do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu  w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 19.30.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przedszkole nr 420 zaprasza na charytatywny kiermasz „Słoiki z Wilanowa”, który odbędzie się dzisiaj w godz. 12.00-14.00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 10 grudnia 2018 r.

• Poniedziałek, 10 grudnia, Oś Królewska 18C m. 9-24

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.