NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 14 kwietnia 2019 r.

• Dzisiaj, Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Palmy rozprowadzają bielanki i ministranci, a ofiary przeznaczymy na ich fundusz.

• Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 15.00.

• Wspólnota Woda Życia Rodzinna B zaprasza małżonków na otwarte spotkanie modlitewne dzisiaj o godz. 15.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zapewniamy opiekę nad dziećmi, szczegóły na plakacie w pylonie.

• Spotkanie dla rodzin z dziećmi przygotowujących się do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się dziś o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Spotkanie z cyklu „Ewangelia w filmie światowym” jutro o godz. 20.00.

• W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

• Spowiedź od poniedziałku do wtorku w godz. 17.30-20.00, a w środę 17.30-21.00.
    ​Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

• W Instytucie Papieża Jana Pawła II działa Poradnia Życia Małżeńskiego i Rodzinnego, w której można skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów: psychiatry, psychologa, doradcy/mediatora rodzinnego. Spotkania odbywają się w czwartki, w godz. 17.00-19.00, w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. W maju jest jeszcze kilka wolnych terminów.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

• Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnica w Panteonie Wielkich Polaków) do godz. 22.00. W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy.

• Wielki Piątek rozpoczniemy modlitwą poranną Kościoła: Jutrznią i Godziną czytań o godz. 7.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Panteonie Wielkich Polaków. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 14.30, tak aby przy 12-stej stacji Drogi Krzyżowej, w godzinie śmierci Pana Jezusa, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

• Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

• Wielką Sobotę rozpoczniemy również modlitwą poranną Kościoła: Jutrznią i Godziną czytań o godz. 7.00. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

• Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00.

• Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą świece chrzcielne. Tą Mszą św. rozpoczniemy obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna dookoła Świątyni, odbędzie się na zakończenie Mszy św. Wigilii Paschalnej.

• W Niedzielę Wielkanocną pierwsza Msza św. o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w języku angielskim o godz. 18.00.