UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 24 maja 2020 r.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Dzisiaj obchodzimy dzień modlitw za Kościół w Chinach.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00 w dolnym kościele.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00 przed Mszą św.

• We wtorek, w Dzień Matki, na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji mam.

• W czwartek przypada 39. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nadal będziemy się modlić o błogosławione owoce jego beatyfikacji.

• W piątek obchodzić będziemy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy. Zachęcamy do wypraszania łask za jej wstawiennictwem, także poprzez modlitwę przy jej relikwiach.

• Tego dnia rozpoczniemy nowennę do Opatrzności Bożej przed XIII Świętem Dziękczynienia. Będzie ona odmawiana podczas nabożeństw majowych i czerwcowych.

• W tym roku ponownie podziękujemy za wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Msze św. zbiorowe w intencjach nadesłanych przez darczyńców zostaną odprawione o godz. 9.00 i 12.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Wieczór dla Jezusa został przesunięty z piątku 29 maja na sobotę 30 maja.

• W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, nieszporami o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy modlić się nieszporami, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. około godz. 21.00.

• W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest ona odmawiana w czasie nabożeństw majowych.

• Za tydzień, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź w Świątyni w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, przed Mszą św. o godz. 12.00 i od godz. 17.30 do 18.00. Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnej w dni powszednie.

• Wszystkie decyzje dotyczące rocznicy I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej).

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00. Dzisiaj dla parafian specjalna zniżka.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Obecnie podczas Mszy św. lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m². Oznacza to, że w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie 367 osób oraz w Panteonie Wielkich Polaków 300 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. Przypominamy o noszeniu maseczek. Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Proszę tylko nie wyciągać języka poza wargi.

• Przypominamy, że Świątynia jest otwarta dla modlących się przez cały dzień. W Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały zawieszone do odwołania.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.