XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 6 października 2019 r.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w niedziele o godz. 15.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

• Członkowie Kół Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy. Zapisy przy głównym wejściu po Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 oraz jutro po Mszy św. o godz. 18.00.

• Dzieci szczególnie zapraszamy na różaniec w piątki o godz. 17.15 do dolnego kościoła. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymują różańce w czasie tej modlitwy.

• Po każdej Mszy św. przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie VIII. Prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

• Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Przymierze” z naszej parafii odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele. Można jeszcze dołączyć w tym tygodniu.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Duszpasterstwo akademickie NURT zaprasza na spotkania w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W czwartek rozpocznie się nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w przyszłą niedzielę do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Teksty nowenn zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

• Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• W niedzielę 13 października obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „Wstańcie, chodźmy!”. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 sprawowaną m.in. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).
    Koronkę do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo odmówimy o godz. 15.00 w dolnym kościele, a różaniec będzie po Mszy św. o godz. 19.00 sprawowanej również w dolnym kościele.

• O godz. 17.00 w naszej Świątyni odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego, transmitowany w TVP1, w którym wezmą udział artyści m.in. Halina Mlynkova, Krzysztof Iwaneczko, Dariusz Malejonek oraz zespół niemaGotu.

• Młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w piątek 18 października na Mszy św. o godz. 18.00. Szafarzem będzie bp Michał Janocha. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o umocnienie naszej młodzieży darami Ducha Świętego.

• W sobotę 19 października w naszej Świątyni odbędzie się Jubileusz 50-lecia Kursu Lektorskiego w Archidiecezji Warszawskiej oraz promocja nowych lektorów. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00 przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz. Poprzedzi ją konferencja ks. prałata Walentego Królaka. Parafialna Msza św. o godz. 12.00 będzie w dolnym kościele.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po wieczornej Mszy św. i różańcu do godz. 19.30.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00, a w środę od godz.17.00.

• Zapraszamy na spotkania grup parafialnych. Szczegółowe informacje dotyczące spotkań można uzyskać w zakrystii lub na stronie internetowej.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.