XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 października 2019 r.

• Dzisiaj o godz. 13.00 z placu przed Świątynią wyruszy flashmob ewangelizacyjny ulicami Wilanowa pod hasłem „Duch daje życie”. Zachęcamy do włączenia się!

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.

• Zapraszamy dzieci na „Bal ze Świętymi”. Zabawa odbędzie się w czwartek 31 października w godz. 17.00-20.00. Rozpoczniemy procesją ze świętymi, a następnie przejdziemy do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II na wspólną zabawę. Rodziców prosimy o zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku oraz przyniesienie drobnych datków na pokrycie kosztów wystroju sali i wodzireja. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem: balwilanow@gmail.com.

• uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. według porządku niedzielnego. Procesyjna modlitwa za zmarłych i wypominki po Mszy św. o godz. 19.00.

• Tego dnia przypada I piątek miesiąca. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W tym dniu kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

• We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny), 2 listopada, modlitwa wypominkowa za zmarłych podczas procesji po Mszy św. o godz. 18.00.

• W tym dniu, z racji I soboty miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Konferencja przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych będzie w sobotę po procesji czyli około godz. 19.15 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W okresie od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. ofiarowana w tej intencji, modlitwa zgodnie z intencjami papieża, wolność od przywiązania do grzechu). Zyskane odpusty można ofiarować wyłącznie w intencji zmarłych.

• Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji.

• W poniedziałek 28 października dokładnie w setną rocznicę święceń biskupich abp. Achillesa Rattiego, pierwszego nuncjusza apostolskiego w odrodzonej Polsce, w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity Mediolanu abp. Mario Delpiniego. Jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.

• W poniedziałek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pierwsza Msza św. będzie o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny z udziałem władz państwowych. Pozostałe Msze św. o godz. 12.00 i 19.18. Niestety w tym dniu parking przy Świątyni będzie niedostępny na Mszy św. o godz. 9.00. O godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu „Mazowsze” BOŻE, COŚ POLSKĘ i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 28-30 października 2019 r.:

• W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloku przy ul. Klimczaka 13 (numery 62-135)

Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.

Szczegóły w zakładce WIZYTA DUSZPASTERSKA.