1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 1 marca 2020 r.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

• Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• W ramach projektu „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” w Medjugorje powstaje kaplica wieczystej adoracji, w której ołtarzu umieszczona zostanie monstrancja nosząca tytuł „Królowa Pokoju”. W naszej Świątyni będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tej monstrancji dziś w godz. 15.00-18.45, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-18.00 i w sobotę w godz.7.30-12.00. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• W tym tygodniu przypada 13. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie oraz dzień jego imienin. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w I wtorek miesiąca o godz. 17.45 a po Mszy św. spotkanie tej wspólnoty.

• Wspólnota św. Szarbela zaprasza na Wieczór Modlitwy – Eucharystię, adorację i świadectwo – przy relikwiach św. Szarbela w najbliższą środę o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii, w której uczcimy Ciało i Krew Pana Jezusa. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkoweDroga Krzyżowa. Następnie o godz. 20.00 Msza św. z udziałem młodzieży w kaplicy Najświętszego Sakramentu, a po niej adoracja w ciszy do godz. 23.00. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Za tydzień niedziela Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

• Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Seminarium Duchowne w Warszawie.

• Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Szczegóły jak wesprzeć Caritas znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci planujemy od 11 do 13 marca, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.