1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18 lutego 2018 r.

 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.

 • Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.

 • W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Tego dnia będziemy się modlić, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.

 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

 • W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

 • Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu – 23 lutego. Jego szczególną intencją jest Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.

 • W sobotę, 24 lutego, o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu rozpocznie się wielkopostny dzień skupienia czcicieli Opatrzności Bożej. O godz. 11.00 ks. prof. Tomasz Stępień wygłosi konferencję pt. „Moja współpraca z Opatrznością Bożą każdego dnia”, a o godz. 12.00  na Mszy św. dziękczynnej za łaskę chrztu św. skieruje do nas Słowo Boże.

 • Msza św. wypominkowa w sobotę o godz. 18.00.

 • Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi w świecie, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes po Mszach św.

 • Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, rozpoczniemy w piątek 2 marca. Będą trwały do niedzieli 4 marca. Nauki rekolekcyjne na Mszach św.: w piątek o godz. 18.00 i 19.30; w sobotę o godz. 12.00 i 18.00; w niedzielę na wszystkich Mszach św. Rekolekcje poprowadzi misjonarz miłosierdzia naszej archidiecezji ks. Roman Trzciński. Ma on władzę od Ojca Świętego odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej.

 • Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.

 • W Duszpasterstwie Akademickim NURT w czasie Wielkiego Postu rozmawiamy o „Lekarstwach na grzech” – to spotkania o tym, że 7 grzechów głównych, zostało przecież pokonanych przez Jezusa. W najbliższy czwartek spotkanie „O hojności”, która jest lekarstwem na grzech chciwości. Spotkanie rozpocznie się zaraz po katechezie Drogi Neokatechumenalnej w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. 

 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

ZAPOWIEDZI

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 • Marcin Szwed, kawaler i Magdalena Zawadzka, panna, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 2.)

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej