2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 25 lutego 2018 r.

 • Dzisiaj przypada niedziela pomocy Kościołowi w świecie, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

 • Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się dziś o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.

 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

 • W środę, 28 lutego, na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 • W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

 • W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej.

 • W sobotę, 3 marca, przypada 11. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w niedzielę dzień Jego imienin. Otoczmy Księdza Kardynała naszą serdeczną modlitwą.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, rozpoczniemy w piątek 2 marca. Będą trwały do niedzieli 4 marca. Nauki rekolekcyjne na Mszach św.: w piątek o godz. 18.00 i 19.30, po Mszy św. o godz. 19.30 adoracja Krzyża w dolnym kościele; w sobotę nauki rekolekcyjne o godz. 12.00 i 18.00; w niedzielę na wszystkich Mszach św. Rekolekcje poprowadzi misjonarz miłosierdzia naszej archidiecezji ks. Roman Trzciński. Ma on władzę od Ojca Świętego odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej.

 • W Duszpasterstwie Akademickim NURT w czasie Wielkiego Postu rozmawiamy o „Lekarstwach na grzech” – to spotkania o tym, że 7 grzechów głównych, zostało przecież pokonanych przez Jezusa. Spotkania odbywają się w czwartki zaraz po katechezach Drogi Neokatechumenalnej w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. 

 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

Zapowiedzi 1.:

 • Marcin P. Olszewski, kawaler i Justyna M. Śmiałkowska, panna, oboje z par. tutejszej
 • Zbigniew M. Strojek, kawaler z par. tutejszej i Małgorzata J. Żak, panna z par. w Oleśnicy
 • Radosław Cichocki, kawaler z par. w Pionkach i Agata M. Musiał, panna z par. tutejszej
 • Jarosław J. Sękal, kawaler z par. tutejszej i Monika I. Laźmirska, panna z par. w Kuklówce


Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

na uroczystości jubileuszowe i Święto Papieskie

Drodzy Diecezjanie,

w tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.

Natomiast we wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji naszej archidiecezji oraz Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne.

Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię

Kazimierz Kardynał Nycz

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej