2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 8 marca 2020 r.

• Dzisiaj przypada niedziela Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes obchodzona w tym roku pod hasłem „Eucharystia i misje”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 15.00.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• W piątek przypada Święto Papieskie i 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Z tej racji, w czwartek 12 marca o godz. 17.30 w naszej Świątyni zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Ojca Świętego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, ani nabożeństwa do Opatrzności Bożej. ZAPRASZAMY PÓŁ GODZINY WCZEŚNIEJ.

• Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMPmodlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.

• Przypominamy dzieciom i rodzicom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św., że w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 schodzimy na katechezę do dolnego kościoła. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 19 marca o godz. 19.30 w dolnym kościele.
    Z WIADOMYCH POWODÓW PRZENOSIMY KATECHEZĘ DLA DZIECI I SPOTKANIE RODZICÓW NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 5 KWIETNIA NA GODZ. 16.00 W GÓRNYM KOŚCIELE.  ROZPOCZNIEMY MSZĄ ŚW. O GODZ. 16.00

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci będą w tym tygodniu od środy do piątku w godzinach dopołudniowych, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu.

• Nocną Drogę Krzyżową planujemy 20 marca. Zgłoszenia u ks. Jarosława.

• Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Szczegóły jak wesprzeć Caritas znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

• ZBIÓRKA ODWOŁANA Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas zapraszają do włączenia się w wielkopostną zbiórkę odzieży dla potrzebujących i bezdomnych, która odbędzie się 14 i 21 marca (soboty)  w godz. 11.00-13.00 w budynku wolontariatu przed Świątynią Opatrzności Bożej. Więcej informacji nt. co można przekazać na stronach internetowych parafii i muzeum (www.mt514.pl) oraz na plakatach.

• Instytut Papieża Jana Pawła II zaprasza na dwudniowe warsztaty „Wyzwalaj swój potencjał w różnych obszarach życia, aby polepszyć jego jakość!”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej do godz. 20.00.

• ODWOŁANA Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

Zaproszenie na Święto Papieskie do Świątyni Opatrzności Bożej

Kolejna, siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka jest okazją do modlitwy dziękczynnej za jego osobę. Dla Stolicy Apostolskiej jest to Święto Papieskie. Będziemy je obchodzić pod przewodnictwem Arcybiskupa Nuncjusza w czwartek, 12 marca 2020 roku o godz. 1730 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.

Tego dnia, w intencji Jego Świątobliwości papieża Franciszka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski, w czasie której będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżywamy bowiem rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Drodzy Diecezjanie, zapraszam Was wszystkich do Świątyni Opatrzności Bożej. Zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież; ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Spotkajmy się na Eucharystii w najbliższy czwartek o godz. 1730 w naszym Sanktuarium Opatrzności Bożej.

Zachęcam także do modlitwy za papieża Franciszka i Kościół – w parafiach, wspólnotach i rodzinach. Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski